"Universitetas suteikia žinias, tačiau jis kartu lavina vaizduotę. Universitetas, kuriam nepavyksta to padaryti, neturi pagrindo egzistuoti. Jaudulio atmosfera, atsirandanti pasitelkus vaizduotę, perkeičia žinias. Faktas nustoja buvęs pliku faktu: jame glūdi gausybė galimybių. Tai nebe atminties našta: jis žvalina kaip svajonių poezija, kaip mūsų tikslų formavimas." (A.N. Whitehead, 1929m.)

Apie mus

Kasdien mus supančių daiktų jūroje inovatyvūs, gero dizaino gaminiai ateinančius dešimtmečius bus vienas pagrindinių veiksnių, kuriančių tvarią šalies ekonomiką,  kultūrą bei sprendžiantis socialinius iššūkius. Greta technologinių inovacijų, dizaino inovacijos sukuria didžiulę pridėtinę vertę ir konkurencinį pranašumą įmonių produktams.

Vilniaus dailės akademijos Dizaino katedra vykdo bakalauro ir magistro Dizaino programas ir yra pagrindinis gaminių dizaino studijų centras Lietuvoje. Dizaino studijos koncentruojasi ties realiomis gaminių, aplinkos ir paslaugų dizaino problemomis, tačiau studentai nėra įsprausti į rėmus, ar priversti remtis siaurais apibrėžimais ir taisyklėmis. Mes siekiame įvairiapusiško, tarpdisciplininio požiūrio tiek į dizainerio specialybę, tiek į įvairias industrijas bei iniciatyvas. Mūsų tikslas yra kurti atvirą dizaino kultūrą, remiantis naujomis idėjomis, naujais tyrinėjimo metodais, nuolatinėmis diskusijomis apie visus dizaino aspektus - socialinius, ekonominius, kultūrinius, ekologinius ar technologinius, bei projektavimu pagrįstu problemų analize, kūrybišku požiūriu, ekspirementais ir kritiniu vertinimu.