Spalio 10 ir 17 d. Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokyklos ir Garliavos meno mokyklos mokiniai dalyvavo VDA KF Grafinio dizaino katedros surengtose kūrybinėse dirbtuvėse. Buvo aptariama grafinio dizaino samprata, supažindinama su grafikos dizainerio funkcijomis ir kūrybiniu-realizaciniu lauku.  Kūrybinių dirbtuvių metu grafinio dizaino katedros dėstytojai eksperimentinėmis užduotimis žadino jaunuolių vaizduotę. Moksleiviai, kurdami savo tapatybę žyminčius vizualinius simbolius, ieškojo individualios saviraiškos, mokėsi laisvai bei drąsiai ją atskleisti ir interpretuoti, labiau pasitikėti savo kūrybinėmis jėgomis.

Projekto kūrėjai kaip ypatingą vertybę šiuolaikiniame socialiniame kontekste mato jaunuolių individualumo atskleidimą, todėl kūrybinių dirbtuvių užduotimis skatina savitą požiūrį, netikėtus rakursus ir sprendimų įvairovę, taip padedant dalyviams patiems įsitikinti ir suvokti, kad  kiekvieno jų idėja, atskleista vaizdu ir tekstu, yra vertybė — jų asmenybės charakterio indeksas.

Projektas - eksperimentinės kūrybinės dirbtuvės 13-18 m. jaunimui „Kalbu vaizdu“ – tęsis iki gruodžio mėnesio. Lapkričio mėnesį vyks kūrybinės dirbtuvės  Birštono meno mokykloje ir Anykščių menų inkubatoriuje, o gruodžio 9 d. Anykščių meno inkubatoriuje  parodos atidarymo metu bus pristatomi rezultatai.

Projektas finansuojamas Lietuvos kultūros rėmimo fondo lėšomis.