• Naujienlaiškis
 • 2019 m. spalio 23 d. VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros organizuojamų tarptautinių dizaino kūrybinių dirbtuvių „NewIDeA 2019“ rezultatai išvydo šviesą Aktyvių piliečių fondo atidarymo renginyje Vilniaus „Tech parke“.

  Kūrybinių dirbtuvių metu, bendradarbiaujant su Atviros Lietuvos fondu studentai ir dėstytojai iš Lietuvos (Vilniaus dailės akademijos), Lenkijos (Gdansko dailės akaemijos) ir Italijos (Scuola Italiana Design) sukūrė plakatų seriją aktyvios pilietinės visuomenės formavimo ir žmogaus teisių tema. Kūrybinių dirbtuvių metu sukurti plakatai bus naudojami komunikuojant su visuomene žmogaus teisių ir pilietiškumo temomis net 5 metus, t.y. visos Aktyvių piliečių fondo (APF) programos eigoje iki 2024 m. Jų grafika taip pat pasitarnaus formuojant APF komunikacijos priemonių vizualinį identitetą.

  Planuojama, kad per penkerius metus į APF Lietuvoje inicijuojamas ar finansuojamas veiklas įsitrauks per 250 pilietinės visuomenės organizacijų (įskaitant bent 80 vietos lygiu veikiančių mažų organizacijų), bus finansuota bent 180 jų įgyvendinamų projektų, o į veiklas tiesiogiai įsitrauks apie 10 000 asmenų.

  Dėkojame ir sveikiname visus dalyvius iš VDA Kauno ir Klaipėdos fakultetų, Gdansko dailės akademijos (Lenkija) ir Scuola Italiana Design aukštosios dizaino mokyklos Padujoje (Italija). Taip pat dėkojame Atviros Lietuvos fondui už išreikštą pasitikėjimą dirbant prie šios socialiai atsakingos užduoties.

  Dizaino kūrybines dirbtuves „NewIDeA 2019“ iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

  Foto: Martynas Ambrazas