Balandžio 12-22 dienomis Grafinio dizaino programos antro kurso studentas Aleksandr Poklonskij nuotoliniu būdu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse su Suomijos Alto universiteto (Aalto University School of Arts, Design and Architecture) skaitmeninių medijų dėstytoju, dizaineriu, menininku ir VJ’umi – Antti Hietaniemi.

Dirbtuvių metu studentai mokėsi skaitmeninės judančios grafikos taikymo gyvuose audiovizualiniuose performansuose VJ kultūros kontekste. Pandemijos laikotarpiu, kai visas pasaulis gyvena apriboto judėjimo ir viešų susirinkimų laisvės sąlygomis, šie įgūdžiai itin aktualūs, suteikiantys žinių kaip tiesiogiai transliuoti garso ir vaizdo įrašus videokonferencijose ar gyvose srautinėse transliacijose.

Animacija pagal muziką

Studentas ne tik patobulino įgūdžius judančios grafikos srityje, bet ir specialių programų pagalba išmoko valdyti animaciją pagal muziką. Dalinamės stop kadrais iš Aleksandro gyvai kurtų vizualizacijų, daugiausiai inspiruotų techno muzikos kūrinių: Carlo Ruetz „Legends“, Dusty Kid „Feelers“, Dystopia „Introversion“. Aleksandro teigimu animacijos perteikia dainų jausmą, sustiprina atmosferą.

Aleksandr Poklonskij iš kūrybinių dirbtuvių grįžo pilnas įspūdžių ir entuziazmo bei naujų idėjų kaip įgytas žinias galima panaudoti netgi interaktyviai pristatant akademines užduotis.

Kaip augančiam ir besivystančiam dizaineriui yra labai svarbu prisiliesti prie kitų meninių sričių. Galiu drąsiai teigti, kad teko išlipti iš savo komforto zonos, tačiau išmokti nauji dalykai įneš spalvos į mano kūrybinį spektrą. Draugiškas kolektyvas, kūrybiška aplinka – visa tai sukūrė nuostabią atmosferą kurios nenorėjau palikti!

Aleksandr Poklonskij

Už kvietimą ir suteiktą galimybę esame be galo dėkingi VDA Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedros dėstytojai prof. Aušrai Lisauskienei.