Animacija | Bakalauro studijos | PLAČIAU

O ką, jeigu?

O ką, jeigu vaizduotė sėdi ant tos pačios kėdės kaip tikrovė ir seka akimis besisukančius dulkeoidus, o kitame kambaryje save stebinti sąmonė įkvepia ir iškvepia tiesiai į ausį? Prieangyje, įsmukusi į perlamutru žvilgantį, permainingą DI kūną, ji „dirbtinai intelektualiai“ atsisuka kažkam atėjus ir laukia bet kokio klausimo. Šalia girdisi duomenis pumpuojanti mašina, kuri gaudo saulės pliūpsnius ir sinchroniškai matuoja twitter žinutes sentimenų skalėje. O ką, jeigu raguota gamta grįžta pas žmogų per saugų atstumą į kino salę, o blakstiena sukelia drugio efektą, kol suirutė siautėja virtualybėje? O ką, jeigu nenuspėjamumas, nenumatytas atvejis ir atsitiktinumas raibuliuoja veidrodiniu vandens paviršiumi ar išeikvoti daiktai prabyla liūdesio kalba?

Baigiamojoje Fotografijos ir medijos meno bei animacijos (FAMM) programų BA ir MA darbų parodoje galerijose „Atletika“, „Vilniaus fotografijos galerija” bei „Rupert“ patalpose jaunieji menininkai išskleidžia daugybines galimybes „o ką, jeigu?“ klausimui. Jis atveria horizontus ir veikia kaip pažadas neribotoms trajektorijoms. Po fizines ir kibernetines parodos erdves išsivaikšto skirtingos kūrybinės temos ir raiškos: nuo vaiduokliško, išgaravusio ir žiūrovų įkvepiamo kūrinio, gyvenančio fluidiškoje apkalbų erdvėje, kinetinių trimačio spausdintuvo išspausdintų kosmoso dulkių, suprogramuoto kompiuterinio „priežasties ir pasekmės“ žaidimo, smėlio kanalais keliaujančių fugų-skruzdžių peizažo iki „zoom in/out“ principu veikiančios daugiakanalės roko metamorfozės.

Vieni kūriniai vaikšto susijungiančiais vaizduotės ir tikrovės koridoriais, kiti permąsto technologijos ir žmogaus santykio klausimus, kalbėdami apie atsitiktinumo reikšmę, duomenų poetiką, intermedialumą ar „post-digital“ situaciją. Autoriai pasitelkia platų technologijų spektrą: preparuotus kineskopinius monitorius, LiDAR, fotogrametriją, VR, pieštinę 2D animaciją, ir kt. Jaunieji menininkai atsigręžia į kasdienybę ir jos artefaktus ar socialinius kontekstus, panardina į patyrimines aplinkas. Parodą nusėja daugiabalsis pliuralizmas, migruojantis tarp ekranų, monitorių, garsų ir vibracijų, objektų ir fotografijų, papildančių, pridengiančių ar prasilenkiančių tarpusavyje.

Parodos dalyviai:
Mantė Baranauskaitė, Greta Grajauskaitė, Lukas Keizikas, Miglė Markulytė, Gabrielė Oržekauskaitė, Deinora Rudėnaitė, Edvinas Sinkevičius, Ona Julija Steponaitytė, Danielius Marius Šermukšnis, Jokūbas Verbickas, Urtė Akelaitytė, Barbora Agnietė Drazdauskaitė, Dovilė Rapalytė, Emilija Zuzevičiūtė, Rasuolė Jautakytė, Laurynas Mataitis, Laura Mickutė, Rita Stankevičiūtė, Adomas Žudys

ORGANIZATORIAI:
Parodą organizuoja Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedra (FMMK) kartu su Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga (LTMKS) ir Lietuvos fotomenininkų sąjunga (LFS).

FMMK vykdo Animacijos bakalauro, Fotografijos ir medijos meno bakalauro ir magistro programas. FAMM BA/MA – šių programų studentų baigiamieji darbai. Daugiau informacijos: www.vda.lt; www.facebook.com/vdafotomedija
Parodos koordinatorės: Laura Stasiulytė-Gudaitė, Irma Stanaitytė-Bazienė, Gailė Cijūnaitytė

Daugiau apie kūrinius ANIMACIJOS bei FOTOGRAFIJOS IR MEDIJŲ MENO programų skiltyse.

Dokumentacijų autorius - Arnas Anskaitis