Animacija | Bakalauro studijos | PLAČIAU

 

Prof. Ilja Bereznickas (g. 1948) animacinių filmų režisierius, dailininkas, karikatūristas, scenaristas.
1970 metais baigė Kauno Politechnikos institutą, čia įgydamas architekto specialybę. Baigęs Aukštuosius režisūros kursus 1985, I. Bereznickas įgijo animacinių filmų režisieriaus specialybę. Nuo 1985 dirbo Lietuvos Kino studijoje animacinių filmų režisieriumi. Sukūrė daugiau nei 30 animacinių filmų.
Iljjos Bereznicko animacija, persmelkta šmaikščiu humoru ir vaikišku nuoširdumu, žinoma kelioms žiūrovų kartoms, yra jų mėgiama. Bene žinomiausias lietuviškas animacinis filmas „Baubas“ ir pagrindinis jo personažas tapo atpažįstamu Iljos Bereznicko ženklu, jo vizitine kortele. Menininko kūryba, kurios pagrindas yra humoras – filmai, komiksai, iliustracijos šaržai – pirmiausiai asocijuojasi su šmaikščiais, žaismingais, gal net kiek nerimtais ar juokingais dalykais.
2014 m. Iljos Bereznicko darbai buvo įvertinti ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“,  o 2015 m. "Fredrikstad animation festival" Norvegijoje jis buvo apdovanotas Auksiniu Gunaru „Už viso gyvenimo pasiekimus” (Golden Gunnar-Lifetime Achievement).


Dr. Arturas Bukauskas gimė, gyvena ir dirba Vilniuje. Baigęs J.Vienožinskio meno mokyklą susižavėjo šviesos ir garso sąveikomis ir nusprendė išbandyti kaip kūrybą gali įtakoti mokslinės žinios bei technologijos. Įstojęs į Vilniaus Universiteto fizikos fakultetą ėmė ieškoti būdų kaip mokslo naudojamas technologijas pritaikyti mene. Studijuodamas taip pat ėmė rašyti ir publikuoti esė populiariame jaunimo žurnale. Tačiau fizikos studijos rėmėsi gilia teorine analize, o norėjosi surasti meno rūšį, kuri neturėtų stabilios raiškos – norėjosi sujungti mokslo žinias, grafinę saviraišką, tekstų rašymą į dinaminę visumą. Taip atsirado „judantis vaizdas“. Baigęs universitetą, A. Bukauskas pradėjo animacijos studijas ir kartu ėmė dirbti Lietuvos kino studijoje. Tačiau čia buvo gautos tik pieštinės animacijos žinios ir, nors buvo sukurtas pirmasis daug po festivalius keliavęs filmas „Telefono linija, tačiau tokia animacija netenkino. Sekančiu žingsniu tapo prestižinė kino akademija - Rusijos Kinematografijos institutas. Čia kino studijos apėmė jau sudėtingo, netradicinio vaizdo kūrimą – su integruota animacija,
kintamo greičio filmavimo metodais, kompiuterine 2D ir 3D grafika, neoptiniu kinu. Baigė šias studijas gavęs kompiuterinės grafikos ir kombinuoto vaizdo kino režisūros menų magistro diplomą. Grįžęs į Lietuvą A. Bukauskas sukūrė savo studiją ir subūrė bendraminčių grupę darbui su mixmedia vaizdu. Studija viena pirmųjų Lietuvoje ėmė kurti 3D grafiką ir animaciją, dirbo prie sudėtingesnių uždavinių kino vaizdo ir video postprodukcijos. Čia A. Bukauskas yra sukūręs kelis trumpametražius filmus, gavęs apdovanojimus už juos ir reklamą.

Nuo 2014 m. dėsto Vilniaus dailės akademijoje, vadovavo animacijos programai. 2019 - 2024 m. A. Bukauskas studijavo meno doktorantūroje, tyrimu lauku pasirinkęs imersines būsenas ir žaidimo fenomeną jose. Tęsia eksperimentus įvairiais įrankiais – jungia virtualios realybės klausimus, tekstą, kino kalbą, mokslines technologijas, netradicinius animacijos metodus. Įvairiomis patirtimis atradęs animaciją A. Bukauskas sau nusako ją kaip laiko kontrolės mechanizmų visumą. Tai deformacijos menas, kuris iškreipdamas mūsų percepcijas ir kuria įvairialypį laiko pojūtį. Todėl animacija yra daugiau už konkrečią technologiją – ar tai būtų kinas ar kompiuterinė grafika, ar virtuali realybė. Todėl ji atvira kiekvienam susirasti savo būdą ir įrankį.


Doc. Gintarė Valevičūtė-Brazauskienė (g. 1981 metais, Marijampolėje) šiuo metu gyvena Vilniuje, dalyvauja įvairių meno projektų kūrimo procesuose kaip tarpdisciplininio meno kūrėja, meno įvykių organizatorė, parodų kuratorė. 2012m. Vilniaus dailės akademijoje baigė meno aspirantūros studijas, įgyvendino meno projektą „ANIMARE: suteikti gyvybę, atgaivinti“ ir mokslinį tiriamąjį darbą „Alternatyvioji animacija ir jos tendencijos šiuolaikiniame mene“. Nuo 2011m. tęsia akademinę, meninę veiklą – dėsto Fotografijos, animacijos ir medijų meno katedroje, šiuo metu Gintarė yra animacijos bakalauro studijų programos vadovė, aktyviai dalyvauja akademinėje veikloje skleidžiant išplėstinės animacinės raiškos galimybes. Vadovauja bakalauro ir magistro studentų baigiamiesiems darbams.
Meninę kūrybą pristato parodose, kino festivaliuose. Gintarės kurti filmai, video darbai yra pelnę apdovanojimų tarptautiniuose filmų, media meno festivaliuose. Filmas “Maskaradas” pripažintas geriausiu lietuvišku filmu tarptautiniame judančių vaizdų festivalyje "NEXT FESTIVAL" . Dokumentinis filmas „Dievas sukūrė viską išskyrus kilimą“ nominuotas Lietuvių kino akademijos apdovanojimui „Sidabrinė gervė“, apdovanojimas už geriausią trumpametražį dokumentinį filmą. 2019 m.  ARTVILNIUS'19. 10-ojoje jubiliejinėje tarptautinėje meno mugėje, 2019 LITEXPO Lietuvos parodų ir kongresų centre Gintarės kartu su Arturu Bukausku kuruota  VDA parodų salės Titanikas ekspozicija pelnė tris apdovanojimus: "Geriausia ArtVilnius'19 galerija", "Rinktinė žiūrovų galerija", ir pristatytas menininkas pelnė  “Geriausias jaunasis „ArtVilnius‘19“ menininkas” apdovanojimą. Ruošiantis Kaunas 2022 - Europos kultūros sostinė renginiams Gintarė Valevičūtė-B., kartu su bendraautorėmis Maironio lietuvių literatūros muziejuje parengė netradicinę muziejaus erdvei parodą “Dalia Grinkevičiūtė (1927 - 1987) Kambariai / Įveikti atstumai”.  Kartu su Antanu Skušu Gintarė įgyvendino interaktyvų kino projektą,  projekto animacinis filmas Purga nominuotas Lietuvių kino akademijos apdovanojimui „Sidabrinė gervė“, apdovanojimas už geriausią 2023 metų animacinį filmą.


Lektorius Antanas Skučas, animatorius/režisierius. Dirba tiek su tradicinės animacijos įrankiais, tiek su naujosiomis medijomis (XR, VR, AR).  Jis yra prisidėjęs prie eilės interaktyvių projektų ir animacinių filmų. Debiutinis animacinis filmas Vaikystės dienoraštis” buvo apdovanotas „Sidabrine gerve 2009”. Animaciniai filmai ne kartą buvo apdovanoti ir nominuoti įvairiuose renginiuose. 2015 m. rengė vaizdo projekcijas renginiui „2015 Expo Milan“.


Profesorius Žilvinas Gytis Lilas

Vizituojantis profesorius