• Naujienlaiškis
 • Gyvenimas kaip raskladuška
   

  Vaikystėje, pamenu, seneliai turėjo seną sulankstomą lovą – raskladušką. Lova buvo išties pravarti žiemos metu, kai aš ir sesuo pasilikdavome nakvoti. Mat sutalpinus dvejus vaikus tame pačiame kambaryje, šildymą tekdavo jungti tik vienam papildomam kambariui. Raskladuška tuomet buvo puiki, tačiau visą kitą laiką sulankstyta stovėdavo kažkur antresolėje.

  Tai panašios nuotaikos kūriniai kaip serijoje „Animals of Google“, tik gyvūnėlių mažiau, bebrų daugiau. Kai kur bando prasimušti kažkiek dienoraštiniai jausmai (iš esmės, visi piešiniai yra iš užrašų-eskizų knygelės), o kai kur tiesiog spraga popkornai and chill. Visi piešiniai talpinami Instagram socialiniame tinkle – dauguma komiksų tokio formato skaitymui ir buvo suplanuoti – todėl realybėje gaunasi kiek silikatiniai blokai.

  Piešinys su raskladuška surinko daugiausiai širdelių Instagram tinkle, tad šiam netapti parodos šaukliu būtų tiesiog negražu, o ir parodos turinį nuoširdžiausiai atspindi visu savo keistumu.

  Žilvians Bražukas

   

  Apie autorių:

  Jaunosios kartos menininkas Žilvinas Bražukas 2016 m. baigė grafikos bakalauro studijas VDA, o 2018 m. fotografijos ir medijos meno magistrą. 2019 metais menininkas tapo pirmos vietos nugalėtoju tarptautiniame A.Švėgždos piešinių konkurse su savo piešinių serija „Animals of Google“. Naudodamasis lakoniška vaizdo ir teksto jungtimi, savo struktūra primenančia internetinius memus, Ž.Bražukas kuria trumpus humoristinius ir (auto)ironiškus pasakojimus, kuriuose atsispindi autoriaus požiūris į beprasmių vaizdų perpildytą ir neretai absurdišką kasdienio gyvenimo realybę.

  Paroda veiks iki birželio 13 d. VDA galerijoje „Akademija“, Pilies g. 44, Vilnius.