• Naujienlaiškis
 • Jauna Kauno tapyba’20

  Gyvename tam tikrame lūžio taške, kai galime pasirinkti kurioje realybėje norime būti. Tapybos darbas – būdamas fiziškai apčiuopiamas ir patiriamas realiai, geba sukurti virtualaus pasaulio pojūtį.

  Jauna Kauno tapyba’20 – tai jau ketvirtoji, apžvalginė VDA Kauno fakulteto Tapybos katedros absolventų ir dar tebestudijuojančiųjų jaunųjų tapytojų paroda.

  2020-jų metų paroda sumanyta taip, kad galima būtų patirti realią ir virtualią erdves. Ekspozicijoje žiūrovui pristatomi jaunųjų tapytojų kūriniai įprastu būdu, eksponuojant realioje erdvėje su visu kūrinio fiziniu, apčiuopiamu kūnu.

  Galerijos erdvėje pateikiama ir virtuali Tapybos katedros galerija „PA“. Žiūrovui suteikiama galimybė iš realios erdvės pereiti į virtualią erdvę, kurioje jis taip pat galės žvalgytis po ekspozicines sales, vaikščioti, stebėdamas eksponuojamus kūrinius.

  http://pagalerija.vdakf.lt/

  Parodos dalyviai: Lukas Marciulevičius, Sandra Kvilytė, Indrė Mikašauskaitė, Romanas Togobickij, Akvilina Šimkevičiūtė, Medeinė Revuckaitė, Vytenis Mikulevičius, Kristina Čivilytė, Sonata Riepšaitė, Ligija Krištaponytė, Jūratė Jakštienė, Samanta Augutė, Li Shengfeng, Rūta Peleckaitytė, Adelė Urbanavičiūtė.

   

   „Jauna Kauno tapyba” parodų istorija:

  „Jauna Kauno tapyba 2012“ buvo eksponuota Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje 2012 m. rugpjūčio pabaigoje. Parodos sumanymas buvo apžvelgti neseniai VDA Kauno fakultete tapybos studijas baigusių ar dar paskutiniuosius metus studijuojančių jaunųjų tapytojų darbus. Planuota palaipsniui plėstis ir po kelerių metų parodoje kartu pristatyti Kauno ir Vilniaus tapybos absolventų kūrybą. Dėl tam tikrų objektyvių priežasčių tai neįvyko.

  „Jauna Kauno tapyba 2016“ buvo pristatyta Vilniuje VDA parodų salėse „Titanikas“, tikintis, kad ateityje užsibrėžtas tikslas bus įgyvendintas ir šioje parodoje savo kūrinius taip pat eksponuos VDA Vilniaus fakulteto Tapybos katedros absolventai. Paroda sulaukė gerų įvertinimų kultūrinėje spaudoje, internetiniuose portaluose, taip pat buvo pristatyta LRT laidoje „Spalva, linija, forma“ bei LRT žiniose.

  „Jauna Kauno ir Rygos tapyba‘18“ – trečioji tęstinė šio projekto paroda, suteikianti galimybę apžvelgti Tapybos absolventų pasiekimus, tapybos strategijų pasirinkimą ir dar tebestudijuojančiųjų magistrantūroje kūrybinio kelio paieškas. Palyginti kaunietiškos tapybos savitumą su kviestiniais jaunaisiais tapytojais iš Rygos (Latvija). Paroda buvo pristatyta Nacionalinio M.K. Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerijoje.

  Doc. Aušra Vaitkūnienė

  Kviečiame Jus į parodos „Jauna Kauno tapyba’20“ atidarymą, kuris vyks vasario 11 d., antradienį, 17 val. VDA galerijoje „Akademija” (Pilies g. 44, Vilnius).