Balandžio 13 dieną VDA galerijoje Akademija be atidarymo renginio pradeda veikti Felicijos Dudoit tapybos darbų paroda „Štilis“.

Paroda veiks 2021 04/13 - 05/05.


APIE PARODĄ
Viskas vyksta ramios jūros fone. Į žiūrėjimo lauką vis kas nors patenka: mergina geltonais marškinėliais, berniukas su pripučiamu melsvu čiužiniu, užstojantis horizontą ir jūrą... Laukiu, kol jis praeis. Vėjo visiškai nėra. Tyka, o gal tik apgaulė?
Paplūdimiuose aptinkami objektai vis priverčia suabejoti ramuma ir todėl ji susipina su įtampa. Bandau šiuos objektus dokumentuoti, jie vis atsikartoja paplūdimio peizažo ribose. Vienas iš jų – raudona vėliavėlė šalia gelbėtojo posto, kuri lyg ir perspėja, kad maudytis griežtai draudžiama, bet jūroje visiškas štilis. Iki horizonto linijos niekas nejuda, išskyrus keletą efemeriškų objektų.
Ieškodama motyvų paveikslams matytus objektus mintyse imu gretinti su kitais objektais, aplinka ir įvykiais. Taip tapybos darbuose sukuriamos vietos, kurių lokacijos nustatyti tampa dažniausiai nebeįmanoma, kaip ir jų aplankyti. Susikuria nauja neegzistuojanti realybėje erdvė. Žmonės praeinantys pro šalį ir objektai tampa ne gamtos, o kultūrinio peizažo dalimi.

Felicija Dudoit (g. 1999) – jaunosios kartos menininkė, ketvirto kurso VDA tapybos katedros studentė. Nuo 2018 metų dalyvauja parodose, yra surengusi dvi personalines parodas. Tapybos darbų siužetus menininkė kuria stebėdama kasdienę aplinką, fiksuodama vaizdus ir momentinius įspūdžius. Paveiksluose dažnai vaizduojamos tuščios, atviros erdvės, kuriose tvyro švelni melancholija, bet ir kyla įtampa, abejonės dėl akimirkos tikrumo.