Dainora Vingytė | Žemiškųjų linksmybių sodas

Spalio 6 d. 18 val. Vilniaus dailės akademijos (VDA) galerijoje ,,Akademija" įvyks Dainoros Vingytės parodos ,,Žemiškųjų Linksmybių Sodas". 

 

Iš simuliacijos į realybę įšokusi grįžta pakvaišusi medžio raižinių paroda, paturbinta tokiais pat kvailais piešiniais. Absurdo pasauliu ir jo gėrybėmis alsuojanti, ši paroda kviečia pamiršti kas yra tikra, o kas ne ir paklausti: what on Earth is going on? Virtualioje parodoje, vykusioje 2020 metų balandžio 22 dieną, kūriniai įstrigo pikselių paklodėse, o dabar juos galima bus išvystir i gyvai. Įvairūs personažai, dialogai tarp jų, įvykiai ir detalės iš šiuolaikinio pasaulio absurdizmų, vaizduojami vaitojančios vaivorykštės spalvomis, sieks emocinio vėmulio ir nusijuokimo.

Piešiniai ir medžio raižiniai sukurti semiantis įkvėpimo iš siurrealių Hieronymus Boscho tapybos vizijų, mezgant dialogą su praeitimi ir retoriškai klausiant – kaip spalvingą šiuolaikinį pasaulį vaizduotų žymusis Nyderlandų menininkas?

Dainora Vingytė

Apie autorę

Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, 2020 metais baigusi VDA grafikos bakalauro studijas. 2019 metais menininkė tapo trečios vietos laureate tarptautiniame A.Švėgždos piešinių konkurse. Kūryboje D.Vingytė jungia savo vaizduotės produktus su aproprijuotais, skirtingos kilmės vaizdiniais ir kultūriniais tekstais, siekia sukurti absurdo, disonanso pojūtį.

2020 m. balandžio mėnesį atidarytą virtualią D.Vingytės parodą galite prisiminti arba naujai apžiūrėti.

Paroda veiks iki lapkričio 07 d., VDA galerija ,,Akademija’’, Pilies g. 44, Vilnius.