Virtuali paroda

Žilvinas Bražukas | Home Alone and a Cat

(Ką daryti, kai nėra nieko? Reikia kažką daryti)

Organizatorius: VDA galerija „Akademija“


 

Noriu pasakyti iš anksto, jog parodai tenka (ne)išvysti dienos šviesos ne itin dėkingu metu – k a r a n t i n a s. Parodos turinys tiek vizualiai, tiek konceptualiai buvo planuotas kitoks, tačiau pajutau, kad tokiomis aplinkybėmis mesti pūkuotąją artileriją norisi labiausiai. Tad sveiki atvykę į nuorodą.
2019 metų lapkričio mėnesio dvi savaites teko praleisti vienam namuose su gerai pažįstamu katinu. Vedinas netikėtai atsiradusio įdomumo bei inercijos kažką daryti po Instagram „Inktober“ mėnesio iššūkio, nusprendžiau kūrybiškumui ir tinginystei iškelti naują užduotį ir kas dieną padaryti po „selfišką“ (išties, savanaudišką) nuotrauką kartu su katinu, kuris, beje, vardu Kiškis.
Užduotis atrodė nelengva, kadangi su foto obektyvu lig tol nebuvo tekę susidurti. Teisybės dėlei, susidurti taip ir neprireikė – studijos aparatūrą atstojo daužtas, tačiau dar išmanus telefonas Xiaomi Redmi-kažkelintas, nuolat svyranti, bet vis dėlto šviečianti naktinė lempa ir savadarbis trikojis/eks-molbertas. Laiko pasiruošimams ir darbui buvo mažai, kadangi visų dviejų savaičių dienotvarkė pasitaikė intensyvi, tad kiekvienos dienos istoriją paruošti tekdavo per 2- 3 nakties valandas po darbo.
Galiausiai, reikia paminėti dramblį: įtikinti katiną išlikti vaidmenyje priešais kameros laikmatį atrodo sunkiai įgyvendinama užduotis, tačiau, pasirodo, pasiekiama. Net maži vabalėliai sugebėjo vaidinti V. Starevičiaus filmuose, tad kuo baltas katinas prastesnis? Tenka pripažinti, kad pastarajam skeltanosiui tai, regis, netgi patiko - vis įvairesnė veikla nei miegojimas ar virvelės stebėjimas. Kai degi noru ir jausmu širdyje - viskas įmanoma.
Galų gale, juk svarbiausia kažką daryti, taip?
Tad kviečiu apžiūrėti ir pasidžiaugti, vynu pasivaišinti. Gal kiek ir meno gavosi.

Žilvinas Bražukas

 

Jaunosios kartos menininkas Žilvinas Bražukas 2016 m. baigė grafikos bakalauro studijas VDA, o 2018 m. fotografijos ir medijos meno magistrą. 2019 m. menininkas tapo pirmos vietos nugalėtoju tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse su savo piešinių serija „Animals of Google“. Naudodamasis lakoniška vaizdo ir teksto jungtimi, savo struktūra primenančia internetinius memus, Ž. Bražukas kuria trumpus humoristinius ir (auto)ironiškus pasakojimus, kuriuose atsispindi autoriaus požiūris į beprasmių vaizdų perpildytą ir neretai absurdišką kasdienio gyvenimo realybę.

 

Virtuali paroda

[[preview external content]] https://homealoneandcat.weebly.com