VDA skaitmeninė galerija RIZOMA

Be fizinės erdvės... Be kliūčių... Be ribų... Be atstumo... Be hierarchijos…

Kodėl Rizoma?

Rizoma yra filosofinis ir biologinis terminas. Filosofai Gilles Deleuze ir Félix Guattari šią sąvoką, virtusią metafora, pasiskolino būtent iš biologijos mokslo (pranc. rhizome - šakniastiebis). Terminą „rizomatinis“ jie vartojo kaip priešpriešą klasikinei stuktūros sąvokai nusakyti. Kitaip nei griežtai fiksuota ašinė struktūra, rizoma nusako potencialią begalybę, kuri gali įgyti įvairių konfigūracijų, plėtotis bet kuria kryptimi. 
Jie vartojo terminą „rizomatinis“, siekdami apibūdinti teoriją ir tyrimus, kurie leidžia daugybę nehierarchinių įėjimo/išėjimo taškų į/iš duomenų pateikimo ir interpretavimo taškų.

Kas yra Rizoma galerija?

Tai Vilniaus dailės akademijos skaitmeninė galerija, kurios tikslas yra vizualiai ir praktiškai jungti visus Akademijos skyrius ir padalinius (galerijas ir kt.), studentus ir darbuotojus į „vieną kanalą“. Dėl savo daugialypumo, ateities perspektyvų, augimo ir organikos ši virtuali platforma buvo pavadinta „Rizoma“.

Kas vyksta „Rizoma“ galerijoje?

Visi VDA skyriai ir padaliniai (galerijos ir kt.), studentai ir darbuotojai gali bet kada pasiūlyti savo virtualius, skaitmeninius projektus. Šioje virtualioje erdvėje galima sekti kultūrinius renginius, vykstančius Vilniaus dailės akademijoje. Čia gali būti pristatomos virtualios VDA darbuotojų (menininkų) (taip pat ir kviestinių menininkų) ir studentų parodos, vaizdo įrašai, vykstančių ir buvusių parodų galerijose fotoreportažai, studentų baigiamieji bakalauro / magistro studijų projektai, video interviu ir kt.