Kotryna Mauragytė (VDA Fotografija ir medija, I k.); Eva Rodz (VDA Animacija, I k.)

„Aš gerai tave girdžiu, bet blogai tave matau“ 

Esant susiklosčiusiai situacijai, žmonės su interneto pagalba tik girdi vienas kitą, bet tikrai ne mato, nejaučia tikrų emocijų, praranda gyva kontaktą ir jaučiasi vieniši.

„Prisipažinsiu, buvo keista fotografuoti neturint gyvo kontakto su modeliu, o tik matyt jį kažkur prisijungusį per ekraną. Buvo begalę trikdžių, kompiuteris lūžinėjo, vaizdas liejosi, bet būtent tie netobulumai ir padarė visą šį procesą be galo įdomų. Evai reikėjo susirasti vietą kuri atstotų studiją, kompiuteris laikėsi tai ant knygų, tai ant kėdės...Į pagalba šiai fotosesijai atėjo buitiniai dalykai (stiklinės, butelis su vandeniu), ir mūsų nuomone tas tikrai pasiteisino. Ai, dar darėm nuotraukas už lango, Eva išnešė kompiuterį į lauką, ir pati grįžus į vidų pozavo pro langą, kad išgauti dar didesnį ‚ „įkalinimo‘ efektą.“ – Kotryna

,,Man kaip modeliui buvo itin keista turėti tokį expiriensą. Nesupranti ar gaunasi nuotraukos, nežinai kur tiksliai žiūrėti ir ką dabar daryti. Jaučiau kažkokia įtampa, nes pripratau dirbti visiškai kitaip, bet manau gavosi labai įdomiai, netgi po viso veiksmo jau foto redakcijos metu supratau, kad šita fotosesija reiškia šiuolaikiniam kontekste daugiau negu atrodė iš pradžių.‘‘ – Eva.

Galų gale gavosi tai, ką matote nuotraukose. Po jų mes pradėjom mąstyti kaip visa ši situacija pasaulyje apribojo žmones vienas nuo kito, bet tuo pačiu privertė išradingai rasti būdų vis vien vienas kitą ‚‘paliesti‘‘. Nežinom kaip kitiems, bet mums žiauriai sunku be kontakto, žiūrėti visa laiką į tą telefoną, žiūrėti kaip staigiai juda vaizdai, mokytis, o tuo tarpu ir laikas pradėjo kažkur bėgti itin greitai. Šita fotosesija kaip tos ‚‘gyvybės‘‘ trūkumas, kai bandai neužsidaryti po milijonais stiklų, o ieškoti išeičių toliau palaikyti ryšį.

Kotryna Mauragytė ir Eva Rodz

Idėja : Eva Rodz
Fotografė : Kotryna Mauragytė
Modelis: Eva Rodz
Redagavimas: Kotryna Mauragytė, Eva Rodz 
Tekstas : Eva Rodz, Kotryna Mauragytė

Foto galerija

[[preview external content]] https://icanseeyoubut.weebly.com