Apie Vilniaus dailės akademijos architektūros studijas sklando daug legendų! Vienos jų tikros, kitos gal kiek "pagražintos", bet giliausias architektų ugdymo tradicijas turinti mūsų Akademija siūlo išskirtines ir labai įdomias studijas.
 
Ar žinote, kad Vilniaus dailės akademijos istorija prasidėjo nuo 1793 m., kai LDK Vyriausioje mokykloje buvo įkurtas Architektūros skyrius ir kurioje dėstė pats Laurynas Gucevičius. Nors Lietuvos istorijoje būta visokių laikų, bet mūsų Akademijos architektai visada buvo tie, kurie stipriai formavo Lietuvos architektūros tapatybę ir brėžė unikalaus braižo tendencijas.
 
Šiais laikais architektūrą mūsų Akademijoje galima studijuoti tiek Vilniaus, tiek ir Kauno fakultetuose. Baigus vientisąsias studijas, po penkerių metų, absolventui suteikimas architektūros magistro diplomas.
 
„Studijų metu mes mokomės projektuoti: nuo mažo gyvenamojo namo iki dangoraižio ar oro uosto terminalų, - sako VDA Vilniaus fakulteto Architektūros katedros docentas profesorius Romualdas Kučinskas, pabrėždamas, kad programa sudaro puikias sąlygas studentams dirbti ir kurti drauge. Tai bene vienintelė architektūros programa Lietuvoje, kurioje itin daug dėmesio tenka komandiniam darbui, bendradarbiavimui tarp kursiokų bei studentų iš skirtingų kursų. Architektūros programoje Vilniuje ir Kaune dėsto garsūs architektai ir menininkai iš Lietuvos bei užsienio.
 
Tokia studijų ir kūrybos aplinka kuria ypatingą atmosferą ir sudaro sąlygas ne tik pasiekti puikių rezultatų studijų proceso metu, bet ir plėsti pažinčių ratą bei gana greitai susirasti darbą. Pasak jaunųjų architektų, Akademijoje praleistas nepaprastas laikas įsimena dar ir dėl bendro bei turiningo laisvalaikio, ir dėl išvykų į Nidos meno koloniją ar kitas VDA praktikų bazes.
 
Baigus VDA Architektūros studijų programą ir įgijus profesinę praktiką, atsiveria plačios karjeros galimybės. Taip nutiko ir Dorotėjai Žiugždaitei, ir Jonės Virbickaitės, Aurelijos Kniūkštaitės ir Kotrynos Bajorinaitės architekčių trio bei daugeliui kitų mūsų studentų.
 
Dorotėja 2021 metais baigė VDA Architektūros studijų programą ir su pagyrimu apgynė diplominį darbą. Jos baigiamasis projektas laimėjo ir tarptautiniame konkurse “BAUA Award 2021”. Šiuo metu Dorotėja dirba “Do Architects” - vienoje geriausių projektavimo įmonių Vilniuje.
 
Jonė, Aurelija ir Kotryna yra Architektūros programos magistrantės, kartu kuriančios nuo pirmųjų kursų. 2022 metais šis trio laimėjo pirmą vietą prestižiniame konkurse “Bee Breeders”. Šiuo metu jos rengia bendrą baigiamąjį darbą @nvxvda, kuriuo siūlo inovatyvius architektūrinius sprendimus Naujosios Vilnios bendruomenei. Po studijų jų jau laukia darbas jaunatviškoje, dinamiškoje architektų įmonėje “IMPLMNT”, kurios įkūrėjas yra mūsų absolventas ir jaunosios kartos VDA dėstytojas Aurimas Syrusas.
 
Kita vertus, VDA architektūros studijų metu išugdytas kūrybiškumas ir ryšiai padeda siekti karjeros aukštumų ne tik architektūros pasaulyje, bet ir kitose srityse. Mūsų programos absolventai kuria sėkmingus verslus, tampa puikiais renginių organizatoriais, fotografais ar net režisieriais.
 
Susidomėjai? Kviečiame stoti į VDA architektūrą Vilniuje arba Kaune. Stojamasis egzaminas – liepos 14 d. Jį sudarys dvi dalys: Architektūrinių formų kompozicija ir Atmintinis akademinis piešinys.
 
O jei norėtum tapti architektu, bet manai, kad tau dar trūksta žinių, kviečiame jų pasisemti Vilniaus dailės akademijos Atvirojoje dailės, dizaino ir architektūros mokykloje (ADDAM). Tai mokykla, teikianti papildomo mokymo paslaugas norintiems pagilinti ar praplėsti savo teorines bei praktines žinias įvairiose dailės, dizaino ir architektūros srityse.  Apie tai sužinosi daugiau čia.
 
Lauksime tavęs prisijungiant prie garbingos VDA architektų ložės!