Šį kartą papasakosime apie studijų programą, kuri smalsiu menininko žvilgsniu kviečia tirti mus supantį pasaulį!
 
„Fotografija ir medijos menas – tai į trečią dešimtį žengianti medijų meno studijų krypties bakalauro programa Lietuvoje, o tuo pačiu ir aktyvi bei kūrybinga bendruomenė. Mus domina šiuolaikinis menas ir technologijos, kūrybiniai eksperimentai ir meniniai (pa)tyrimai bei jų sintezė.“ – sako VDA Fotografijos ir medijos meno dėstytojai Šioje programoje galėsite fotografiją, videografiją, garsą, interaktyvumą, virtualią realybę panaudoti savo kūrybiniams projektams, o vėliau tęsti studijas vienintelėje Baltijos šalyse medijų meno krypties magistrantūroje.
Studijuojant Fotografiją ir medijos meną, galėsite eksperimentuoti naudojant senųjų ir naujųjų medijų technologijas. Visą tai kursite neprarasdami ryšio nei su mus supančiu pasauliu, nei su jus dominančiomis bendruomenėmis.
 
Studentas Matas Petkūnas sako, kad ši studijų programa labiausiai tinka ne tik meniškoms, bet ir smalsioms asmenybėms. „Studijuodami išplėsite savo akiratį, atrasite naujų požiūrių ir išmoksite žymiai daugiau nei tik analoginės fotografijos pradmenų“, - sako Matas, patvirtindamas, kad studijos yra tarpdisciplininės, dovanojančios originalių idėjų ir įžvalgų, leidžiančios suderinant tiriančiojo patirtis su mokslu.
 
Studentė Viktorija Balkutė antrina kolegai teigdama, kad studijos prasideda nuo „mankštos“ protui, kurios metu studentai sužino daugiau apie fotografijos ir medijų teoriją. Tik po tokio apšilimo prasideda ilgas kūrybinis kelias: „po teorijos studijų pereiname prie individualių meninių projektų ir vykdome meninius tyrimus: keliame probleminius klausimus, reflektuojame, braižome minčių žemėlapius, ieškome mums tinkamos literatūros“. Pasak Viktorijos, tik po meninio tyrimo ar kelių jų, mintims ir idėjoms suteikiama forma, kuri virsta meno kūriniu.
 
Studentė nusišypso kalbėdama apie ypatingą aurą Akademijoje: „turime didelį balkoną ketvirtame aukšte iš kurio atsiveria nuostabūs Vilniaus senamiesčio stogų ir Trijų kryžių kalno vaizdai. Be to, pasak studentės, Fotografijos, animacijos ir medijos menų katedroje susibūrė ypatingi, kūrybiški bei grįžtamojo ryšio nestokojantys dėstytojai bei studentai.“
 
Fotografijos ir medijos meno studijų programą yra baigę menininkai Robertas Narkus, Ugnius Gelguda, Aurelija Maknytė, Akvilė Anglickaitė, Eglė Budvytytė, Dovilė Dagienė, kurių darbus galite išvysti Nacionalinėje dailės galerijoje, Šiuolaikinio meno centre ar MO muziejuje, taip pat ir įvairiose meno bienalėse. Dalis absolventų dirba fotografais (Andrej Vasilenko, Audrius Solominas, Laurynas Skeisgela), kino operatoriais (Simonas Glinskis), menų mokytojais ir lektoriais, rašo straipsnius meno leidiniuose (Aistė Marija Stankevičiūtė). Vardindama juos Viktorija sako, kad pasirinkimas, ką veikti po studijų – labai platus, tereikia pačiam nebijoti ieškoti savo kelio.
 
Susidomėjai? Plačiau apie studijų programą gali sužinoti čia: https://bit.ly/3aLYXBK
Prašymą studijuoti šią VDA studijų programą gali teikti LAMA BPO sistemoje jau dabar. Stojamieji pokalbiai prasideda birželio 27 d.