VDA ADDAM ,,Žmogaus Figūros Piešimo ir Tapymo iš Natūros" kursų dalyvių Robert Kovalevič ir Daivos Kjærstad piešinių paroda.
2025.01.27–02.20
Parodos vieta: Vilniaus dailės akademija (Maironio 6, ADDAM koridorius).
Žmogaus figūros piešimas ir tapymas iš natūros yra viena reikšmingiausia patirtis menininko gyvenime. Juk portretas ar figūra nėra tik fizinių ypatybių atkūrimas siekiant atpažinti konkretų žmogų. Tai pasakojimas per kūną ir veido išraiškas apie jo asmenybę, mintis ir emocijas.
Kursų tikslas: išmokti per anatomijos prizmę prasmingai pavaizduoti žmogaus figūrą. Gebėjimas vaizduoti žmones, bet kokiame rakurse ir padėtyje yra svarbus įgūdis norint sukurti figuratyvias kompozicijas. Pastovus eskizavimas gerina stebėjimo ir interpretavimo gebėjimus. Kursuose galima piešti įvairiomis priemonėmis nuo pieštuko, anglies, sepijos, akvarelės iki aliejinių dažų. Atvaizdavimo laipsnis gali svyruoti nuo iškadruotų detalių, anatomiškai teisingų atvaizdų iki laisvų ir išraiškingų eskizų. Kursų tikslas – mokytis piešti žmogaus figūrą įvairiais rakursais ir skirtingais judesiais (stovinti, sėdinti, gulinti, pasilenkusi, judesyje ir pan.), bei šiuo pagrindu sukurti paveikslus. Užduotys sudėtingės palaipsniui: nuo vieno piešinio lape iki kelių rakursų kompozicijos ar net dvigubos ekspozicijos efekto arba nuo atskirų kūno dalių, portreto, biusto iki pilnos figūros piešimo. Taip pat galimos kūrybinės dualios kompozicijos derinant žmogaus figūrą iš natūros ir akademinius gipsinius modelius, kurių auditorijoje yra gausus pasirinkimas. Norint teisingai pavaizduoti formą, reikia pradėti piešti ieškant vidinių ašių, ant kurių turėtų būti pastatyta forma. Būtina atlikti visą piešimo darbą, nes būtent ašys leidžia kurti plokštumoje teisingas apimtis. Nenustačius vidinių ašių ir netikrinant per jas matomos figūros, nupiešta forma neišvengiamai praranda tą plastinį pagrindą, kurio nebuvimas paverčia bet kokią konstrukciją išorinio paviršiaus perdavimu.
Kursai skirti visiems norintiems pradėti ar praplėsti praktinius žmogaus figūros piešimo ir tapybos įgūdžius bei kurti figūratyvias kompozicijas.