• Naujienlaiškis
 • Spalio 28 d., 16.30 val. Vilniaus dailės akademijos Atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos koridoriuje vyks Ann Mechelinck-O’Sullivan parodos „Making and mending my way through“ atidarymas, kurį papildys pokalbis apie meną ir psichikos sveikatą.

  Šie darbai iš popieriaus. Trapaus, bet tvirto, pažeidžiamo, tačiau atsparaus, skaidraus ir nepermatomo. Nuolat tyrinėju šios medžiagos savybes, jos primena apie mano pačios trapumą ir tvirtumą. Jį plėšau, pjaustau, deginu, balinu, vaškuoju, adau, siuvinėju išgaudama jausmų, minčių ir emocijų vaizdinius.

  Atsiverdama platesnei auditorijai apie savo pačios psichikos sveikatos problemas, siekiu šalinti nesupratimą ir stigmą, tikiuosi užmegzti dialogą šia dažnai nutylima tema. Norėčiau, kad darbai suteiktų paguodos žmonėms, primindami, kad jie ne vieni savo patyrimuose. Ir net išgyvenant didelę tamsą, ją galima paversti kažkuo gražiu.

  Nuo mažens svajojau tapti menininke. Visi su kūryba susiję daiktai žadino smalsumą, ramino ir išlaisvino. Mano labai tradicinėje aplinkoje kūryba tebuvo tai, ką galima daryti „šalia“ rimtos veiklos. Taip kelis dešimtmečius dirbau administratore ir siekį kurti beveik pamiršau. Tik 2005 m., persikėlusi iš Belgijos į Airiją, pajutau, kad trokštu svajonę susigrąžinti ir 2009 m. leidausi į neįtikėtiną kelionę – pradėjau studijuoti Meno, amatų ir dizaino kursą McEgan kolegijoje Makrume. Vėliau sekė profesionalios tapybos kursas Korko Šv. Jono koledže, ir galiausiai 2015 m. baigiau Taikomosios dailės – tekstilės studijas Crawfordo meno ir dizaino kolegijoje Korke. Pirmoji šios krypties absolventė savo aplinkoje! Esu be galo dėkinga už šiuos metus, padėjusius suprasti, ko noriu ir ko man reikia gyvenime: kurti. Tą pasiekiau labai sunkiu darbu, ir palyginti vėlai gyvenime − man jau buvo 51-eri. Tai verčia mane labiau branginti dabartį ir priimti  ateitį.

  Paroda veiks nuo spalio 28 d. iki lapkričio 12 d. VDA Atvirosios dailės, dizaino ir architektūros mokyklos koridoriuje, Maironio g. 6, Vilniuje.

  Parodos kuratorės: Edita Kavaliauskienė, Nijolė Goštautaitė Midttun. Atviroji dailės, dizaino ir architektūros mokykla.
  Partneriai: „Psichikos sveikatos iniciatyva”, Atviros psichiatrijos mėnuo.