VDA galerijoje „5 malūnai“ birželio 17 – rugpjūčio 24 d. veikia personalinė Sandros Macijauskaitės paroda ,,Mitopoetinė mintis” ('Mythopoetic Thought')

Nors projektas ,,Mitopoetinė mintis” iš pradžių gali pasirodyti kaip netradicinis kultūrinį paveldą vaizduojantis sprendimas, jo ištakos glūdi lietuvių mitologijoje ir folklore. Gilindamasi į kultūrinio ir lingvistinio šalies paveldo etnografinį paveikslą menininkė siekia atkurti unikalią lietuvių mitologiją bei perteikti ją skaitmenine forma, kuri suteiktų ne tik žinių, bet ir įkvėpimo.

Folkloras visada buvo artimas mano širdžiai. Esu lietuvė, todėl natūralu, jog savo kultūros paveldo ir identiteto suvokimas man išties svarbus. Per Lietuvos okupacijos metus didžioji dalis istorinių, su tautosaka ir mitologija susijusių archyvų buvo sunaikinti, dalis jų tiesiog pradingo. Visgi, visuomet atsirasdavo žmonių, kurių dėka tautosaka buvo užrašyta, išsaugota ir išliko gyva. Atliktas tyrimas padėjo man iš naujo pažvelgti į šį įstabų lietuvių liaudies kultūros palikimą, savitai įamžinti simbolius skaitmenizuojant juos taip, kad folkloras tarytum įgautų naują išraiškos formą. Mano kuriama virtuali skaitmeninė erdvė suteikia neaprėpiamas galimybes fantastiškoms elementų transformacijoms trimatėje erdvėje.

Sandra Macijauskaitė – Central Saint Martins meno universiteto (Londonas) spaudos dizaino studijų absolventė. Lietuvių kilmės jaunoji menininkė siekia suprasti pasaulį per savo kultūrą, ieškodama įkvėpimo ir sąsajų su turtingu Rytų Europos palikimu. Jos tikslas – pritaikyti kultūrines tradicijas šiuolaikinėje skaitmeninėje plotmėje, atrasti vis daugiau kultūrinių aspektų bei perteikti juos naujuose kontekstuose ir naratyvuose.

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus dailės akademija

Paroda buvo festivalio „Kultūros naktis“ birželio 17 d. programos dalis. Plačiau

Kuratorė M. Marcelionytė-Pailiukė