„5 malūnai“ – eksperimentinė, ekspozicinė, savikuratorinė, parodų erdvė Vilniaus dailės akademijoje (VDA)

Galerija „5 malūnai“ įkurta 2014 m. Vilniaus Dailės Akademijos Naujuosiuose rūmuose (prie Vilnelės, perėjus „Fluxus“ tiltą). Su vieta t.y. tiksliu jos adresu – Malūnų g. 5. – siejamas ir galerijos pavadinimas.

Galerijos veikla siekiama skatinti Vilniaus dailės akademijos studentų meninę, socialinę, tarpdisciplininę projektinę veiklą, raginti eksperimentuoti ir tapti atviresniems bei labiau matomiems sau patiems bei visuomenei. Nors Akademijai priklauso bent kelios galerijos Vilniuje, „5 malūnai“ išsiskiria unikalia lokacija, su kuria siejamas galerijos identitetas ir koncepcija: kiekvienas įeinantis į VDA Naujuosius rūmus ar iš jų išeinantis – tampa žiūrovu ir/ar tuo metu vykstančios parodos dalyviu. Tai savęs pasitikrinimo, padrąsinimo erdvė prieš žengiant į miesto, šalies ir pasaulio galerijas.

Galerija „5 malūnai“ atvira visų VDA ir užsienio meno akademijų, universitetų studijų programų studentų meniniams pareiškimams, manifestams, bendradarbiavimų, kūrybinių dirbtuvių bei praktikų rezultatų pristatymams. O taip pat čia savo parodas, instaliacijas, kuratorinius projektus pristato ir profesionalūs Lietuvos ir pasaulio menininkai. Ir mes tuo didžiuojamės!

Norintys eksponuoti savo kūrybines idėjas galerijoje „5 malūnai“ kviečiami pildyti paraišką

Erdvę kuruoja:
Marija Marcelionytė-Paliukė
marija.marcelionyte-paliuke@vda.lt
+370 614 27 679

Sklaida:
Elena Grudzinskaitė
elena.grudzinskaite@vda.lt