• Naujienlaiškis
 • Vilniaus dailės akademijos (VDA) parodų erdvėje „5 malūnai“ nuo vasario 14 d. veikia Justės Kuliešaitės personalinė paroda „Kai užmerkiu akis“.

   

  Važiuodama automobiliu aš mėgstu stipriai užsimerkti ir įsivaizduoti, kad visas prabėgęs laikas tėra vienas ilgas sapnas… Prisimenu, kaip snaudžiu ant galinės tėčio automobilio sėdynės ir jam vairuojant jaučiuosi be galo rami ir saugi. Tačiau tuomet automobilis staiga sustoja, o variklį užgesina mama. Trinktelėjusios automobilio durys pažadina mane iš svajų. Ir aš suprantu - tėčio šalia nėra, tėčio šalia ir nebus…

  Aš negaliu atsukti laiko atgal ir pakeisti to, kas įvyko, negaliu pakeisti praeities ir savo istorijos. Bet kurdama aš ją galiu papasakoti savaip. Galiu įsivaizduoti, kaip klajoju su tėčiu per kalnus, kaip stebime kartu išplaukiančius laivus, brendame per pajūrio smėlį. Kalbėdamiesi prisimename sulūžusią žaislinio kareivėlio ranką, stebuklingą jo sėkmės kryželį ar liūtą karalių, kuriuo patapti tėčiui nebuvo lemta…

  Todėl aš vėl stipriai užsimerkiu ir pasineriu į vaizduotės pasaulį, kuriame atgyja istorijos apie tėtį. Šiame pasaulyje aš atrandu galimybę vėl pasikalbėti su juo ir pasakyti tai, ko nesugebėjau ištarti jam esant kartu.
  Mano mintyse gimę pokalbiai su tėčiu bei prisiminimai virsta litografijos atspaudais. Tam, kad mano pasakojimas taptų aiškiau suprantamas, pasitelkiu išsaugotus tėčio daiktus, iš kurių kiekvienas turi savo istoriją, kuri man yra labai svarbi ir sentimentali. Taip po truputį fantazijoms susipinant su praeities tikrove gimsta mano dabartinės realybės pasaulis, kuriame aš jus kviečiu apsilankyti.

  Justė Kuliešaitė

  Apie Justę Kuliešaitę

  Justė Kuliešaitė yra jauna menininkė, baigusi grafikos bakalauro programą VDA Vilniaus fakultete ir toliau gilinanti žinias magistro studijose. Menininkę labiausiai domina spalvota akmens litografijos technika, kuri jai padeda įsijausti į pasirinktą parodos temą. Litografijos atspaudų tiražavimas leidžia puikiai perteikti atminties kintamumo ir fiktyvumo tematiką, kurią galima įžvelgti iš dalies vienoduose, bet tuo pačiu ir labai skirtinguose Justės kūriniuose.

  Parodos atidarymo metu grojo džiazo gitaristas Mindaugas Stumbras, kurio kuriama muzika dažnai tampa Justės kūrybinių įkvėpimų šaltiniu.

  Paroda veiks iki kovo 8 d. VDA parodų erdvėjė „5 malūnai“, Malūnų g. 5, Vilnius.