• Naujienlaiškis
 • Lūkesčių procesai

  Parodos atidarymas Vilniaus dailės akademijos Telšių galerijoje lapkričio 4 d. 17 val.

  Šioje grupinėje parodoje pristatomi menininkai naudoja stiklo medžiagą kaip pagrindinę kūrybinę materiją, o apjungdami medžiagiškumo svarbą kūrybiniame procese, žongliruoja neatitinkančiais lūkesčių eksperimentais.

  Ši paroda  apjungia menininkus, kurie iš naujo permąsto kasdienybės ritualus kaip tam tikrus ateities kūrimo modelius.

  "Egzistuoja uždara ir atvira ateitis, priklausanti nuo patirties ir lūkesčių. Uždara ateitis dėl patirties yra nuspėjama, tuo tarpu atvira ateitis, įtakojama lūkesčių–nenuspėjama, nes nėra ribojama praeities“ (R.Koselleck).

  Šios idėjos įtakoje atsiranda menininkų pasakojimai, glaudžiai susiję su lūkesčių ir iš jų išplaukiančių procesų sąjunga.  Kiekviename numatomame veiksme gimstantis lūkestis sąlygoja tam tikrą procesą, kuris dėl nuolatinio atsikartojimo prarasdamas pirminę prasmę virsta ritualu. Menininko ritualu gali tapti atspindžių žaismas socialiniuose tinkluose, veidrodinis kubas, virstantis kasdiene sąmonės talpykla, ar nesibaigianti sustingusių laiškų dėlionė.

  Lapkričio 29 dieną, parodos uždarymo metu vyks ekskursija su menininkėmis Julija Pociūte ir Indre Stulgaite-Kriukiene po parodą „Lūkesčių procesai“ ir paskaita-diskusija „Nuo funkcionalumo iki koncepcijos“.