Dizaino inovacijų centras yra Vilniaus dailės akademijos (VDA) kompetencijų centras, įkurtas 2007 m. Padalinys teikia komercinimo, naujų produktų kūrimo ir atnaujinimo paslaugas, vykdo inkubavimo veiklą, propaguoja dizainą visuomenėje.

Nuo 2018 m. VDA dizaino inovacijų centras turi padalinį Telšių fakultete, kuris bendradarbiauja su savivaldybėmis, daugiausiai Žemaitijos regione. Šiuo metu vystomi projektai su Telšių, Jurbarko, Šilalės, Klaipėdos, Kretingos, Neringos, Palangos, Mažeikių, Plungės ir kitomis savivaldybėmis. Dažniausiai Dizaino inovacijų centro teikiamos paslaugos šiems viešojo sektoriaus klientams, susijusios su miesto įvaizdžio kūrimu, meninių objektų ir skulptūrų integravimu viešose erdvėse.

VDA Telšių fakultete veikia Taikomųjų kultūros paveldo tyrimų ir konservavimo centras. Dėl šios priežasties į Dizaino inovacijų centro atstovą kreipiasi muziejai, kuriems reikia muziejinių eksponatų restauravimo ir 3D skenavimo paslaugų.

Verslo įmonėms teikiamos paslaugos - pakuočių dizaino kūrimas, baldų projektavimas ir skulptūrų gamyba. Privatūs klientai dažniausiai užsisako skulptūros objektų (tokių kaip fontanai, mažoji plastika ir pan.) privačių parkų ar interjero puošybai.


Apie VDA Telšių fakultetą

VDA Telšių fakultetas yra Vilniaus dailės akademijos padalinys, garsėjantis puikiais juvelyrų, skulptorių, baldų, gaminių ir mados dizainerių darbais. Šiuo metu jame galima studijuoti keturiose bakalauro studijų programose: metalo meno ir juvelyrikos, skulptūros, dizaino, meninių baldų restauravimo ir metalo dirbinių restauravimo. Absolventai studijas gali tęsti Taikomojo meno magistro studijų pakopoje. Fakulteto dėstytojai - garsūs dailininkai, architektai ir humanitarinių mokslų profesionalai, aktyviai dalyvaujantys meniniame regiono ir visos  Lietuvos gyvenime. Dalis dėstytojų atvyksta iš kitų VDA fakultetų, kviečiami lektoriai iš užsienio šalių.