• Naujienlaiškis
 • Lapkričio 13-16 d. Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete (Daržų g. 18) vyks grafikos dizainerės, iliustratorės Teresos Sdralevič (Briuselis) kūrybinės dirbtuvės „ZERO INTOLERANCE“, skirtos Tarptautinei tolerancijos dienai minėti.

  1995 m. lapkričio 16-ą dieną UNESCO paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Kiekvienais metais šią dieną aktyviai skatinama atkreipti visuomenės dėmesį į skirtingų nuomonių, skirtingų tautybių ir pažiūrų, įvairių religijų žmonių, asmenų, turinčių sveikatos problemų ir pan., toleranciją. Įvairiose šalyse organizuojami renginiai, skirti ugdyti pakantumą, kantrybę, gebėjimą suprasti kitus.

  Kūrybinėse dirbtuvėse „ZERO INTOLERANCE“ dalyvaus VDA Klaipėdos fakulteto bei Kaliningrado I. Kanto universiteto studentai. Šių kūrybinių dirbtuvių metu studentai kurs didelio formato plakatus, kurių turiniu sieks atsakyti į klausimus kas yra tolerancija apskritai, ar tai absoliuti, ar santykinė sąvoka, kokia tolerancijos pozicija ir vaidmuo Lietuvos visuomenėje šiandieną, kaip galime apibrėžti netoleranciją ir pan. Kūrybinių dirbtuvių metu menininkė Teresa Sdralevich kartu su studentais formuos ir pateiks vizualų atsakymą į minėtus klausimus ne tik grafine plakto kalba, bet ir kitomis medijomis, suteikiančiomis galimybę skatinti tolerancijos idėjas viešojoje erdvėje. 

  Kūrybinių dirbtuvių metu sukurti studentų plakatai lapkričio 16-30 d. bus eksponuojami Klaipėdos apygardos teismo languose (Herkaus Manto g. 26).

  KŪRYBINIŲ DIRBTUVIŲ TVARKARAŠTIS 

  Dėkojame Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrui ir Klaipėdos apygardos teismui už pagalbą įgyvendinant šias kūrybines dirbtuves.


  Teresa Sdralevič yra grafikos dizainerė, iliustratorė, knygų apie grafinį dizainą autorė. Menininkė dalyvavo daugelyje tarptautinių plakato meno parodų, pati kuravo ne vieną plakato meno renginį. T. Sdralevič nuolat veda kūrybines dirbtuves visoje Europoje. Socialinės ir politinės temos jos kūryboje yra esminės. „Poster Power! Great Posters and How to Make Them“ (Plakato jėga! Įspūdingi plakatai ir kaip juos sukurti) (leidykla Cicada, DB) yra naujausia menininkės knyga, išleista šį rudenį.

  DAUGIAU APIE MENININKĘ