• Naujienlaiškis

 • Lapkričio 14-20 d. Klaipėdoje vyks antrasis mokslo ir meno festivalis „RESTART.“ Jo programą šiemet pristato 25-metį švenčiantis Tarptautinis LCC universitetas su partneriais - Klaipėdos universitetu, Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetu  ir VšĮ „Klaipėdos šventės.“

  Pasak festivalio iniciatorės, „Klaipėdos švenčių“ projektų vadovės Godos Giedraitytės, „RESTART“ festivalio tikslas – įdomiai, netradiciškai pristatyti uostamiesčio aukštąsias mokyklas klaipėdiečiams, siekiant kurti glaudesnį bendradarbiavimą tarp akademinės ir miesto bendruomenių. 

  Šių metų festivalio partneris yra ir Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas. Lapkričio 16 d. 16 val. VDA Klaipėdos fakultete (Daržų g.18) I a. hole vyks susitikimas su Matematikos mokslų daktaru Andriumi Kulikausku (LT/JAV).

  Aktyvią paskaitą/diskusiją, kurioje netruks ir praktinės veiklos, pavyzdžiui, mokysimės kinų kalba skaityti eilėraštį, Andrius Kulikauskas pavadino „NUOTAIKŲ GEOMETRIJOS.“

  Renginyje bus pristatytos keturios geometrijos - afininė, projektyvinė, konformali ir simplektinė. Jomis A. Kulikauskas apibūdins mūsų dėliojamus lūkesčius ir išgyvenamas nuotaikas. Savo kūriniu – „permatomu lėlių nameliu“, autorius atskleis kaip Kinijos Tang dinastijos poetai savo eilėmis dėliojo erdves ir tvėrė nuotaikas.

   Andrius Kulikauskas: „Man nuo vaikystės rūpi viską žinoti ir tą žinojimą gražiai taikyti. Kalifornijos universitetas San Diego mieste man suteikė matematikos daktaro laipsnį. Dirbu lektoriumi Vilniaus Gedimino technikos universitete, Filosofijos ir komunikacijos katedroje. Šiuo metu domiuosi elgesiu (kaip galime elgtis) ir dorove (kaip turėtume elgtis). Rašau knygą, kaip gvildenti savo klausimą. Tikiu tokių gvildentojų būrelį suburti Klaipėdoje“.

  Daugiau informacijos apie dr. A. Kulikauską ir jo veiklas galima rasti: „Minčių sodas“