Vilniaus dailės akademijos (VDA) Telšių fakultetas, bendradarbiaudamas su UAB „Gren Lietuva“ šiandien pradėjo savaitę truksiančias kūrybines dirbtuves naujo ir tvaraus produkto „Cinivitro“ tyrimui ir technologinei plėtrai. Užsiėmimus veda dizaineris, juvelyras, vitražistas, tautodailininkas Igoris Skripka.

Produktas „Cinivitro“ – tai iš termofikacinės jėgainės šlakų ir nerūšiuojamų stiklo atliekų sudarytas stiklo fritas, naudojamas kaip emalė metalams ar glazūra keramikai. Užsiėmimų metu bus atliekami praktiniai ir teoriniai eksperimentai, siekiant išsiaiškinti medžiagos gamybos ir aplikacijos esmines savybes, vystyti produkto formuluotę ir tirti jos panaudojimo galimybes juvelyrikos bei keramikos srityse.

Balandžio 11-15 d. vyksiančių kūrybinių dirbtuvių metu į veiklas įsilieti kviečiame Telšių bendruomenę ir miesto svečius!

Balandžio 12 d. bus skaitoma paskaita - pranešimas: „Iš kur atsiranda šlakas?“ VDA Telšių fakultete (Muziejaus g. 29), ll a. (207 a.). Pranešėjas: UAB „Gren Lietuva“ atstovas Andrius Kasparavičius.

Balandžio 15 d. gautų rezultatų kūrybinių dirbtuvių metu pristatymas visuomenei. VDA Telšių fakultete l a. (104 a.).

Kūrybinės dirbtuvės rengiamos pagal VDA vykdomą projektą „Kompetencijos centrų veiklos skatinimas: Vilniaus dailės akademijos antreprenerystės programa“, kurio tikslas didinti Vilniaus dailės akademijos žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mąstą. Pagrindinis kūrybinių dirbtuvių veiklos tikslas yra tarpdiscipliniškas žvilgsnis į antrinių produktų ir atliekų perkūrimą siekiant juos panaudoti praktiniam pritaikymui nuo individualios kūrybos iki gamybos stambioje pramonėje.

Kūrybinės dirbtuvės surengtos pagal šį projektą.

Projektą įgyvendina: tyrėjai Airidas Skublickas, Lukas Tomkus (idėjos autorius), Metalo meno ir juvelyrikos studija  VDA Telšiai programos vadovė doc. Beata Zdramytė, Projektų vadovas doc. Marius Norkus.

Įgyvendinamu projektu siekiama didinti VDA žinių komercinimo ir technologijų perdavimo mąstą, taip pat numatoma diegti antreprenerystės veiklas ir išspręsti šiuos iššūkius: ženkliai sustiprinti VDA antreprenerystės kultūrą, įtraukti tyrėjus į antreprenerystės veiklas, parengti MTEP produktus jiems vystyti ir komercinti bei visuomenei pristatyti tiek vietiniu, tiek tarptautiniu mastu.