• Naujienlaiškis
 • Metalo menas ir juvelyrika


  Karolio Kurkliečio darbas
   

  Naujos kartos naujai iškepti juvelyrai. Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas jau kelintą dešimtmetį kasmet įlieja šviežio kraujo į šiuolaikinės lietuvių juvelyrikos sceną. Juvelyrika yra būdas kalbėti apie pasaulį, visada tą sakau. O šitie bakalaurai kalba apie jausmus ir patirtis. Apie atleidimą, susitaikymą ar pyktį, ištinkantį po nuodėmės, kaip Gintarė Janulaitytė, pasirinkusi santūrų ir subtilų būdą išreikšti jausmus segėmis - kaip daro politikės, tik jaunoji menininkė pasakoja ne apie politines intencijas,o apie asmeninius potyrius. Žiauriai smagu matyti Airidą Skublicką, žaidžiantį kičo sąvoka, kuri įsikūnija metalinių pagalvėlių siena. Kas smagiausia - kad jos realiai pripučiamos. Nors ir metalinės, aha. Ar studentus, kuriančius aksesuarus, kurie kaip gumbuota oda vienodai priglunda ir prie medžio, ir prie kūno. Ar į mineralus išskaidančius kiaušinio lukštą ir iš jo sudedamųjų dalių kuriančius naujus objektus. Ar atsigręžiančius į asmeninę atmintį - nykstantį kaimą ar buvusius rūbus, įgaunančius antrą kvėpavimą. Kiekvieną kartą pradžia yra Telšiuose - paskui jau galima taikytis į Amsterdamą, Londoną ar Stokholmą. Bet tai, ką gauni iš tų žemų debesų, ežero, neišvengiamos fizinės vienatvės, derančios su vidiniu atvirumu pasauliui, akistatos su savim, amato, kasdien metančio tau iššūkį, yra bagažas, kuris visą laiką lieka su tavim ir kuriuo gali didžiuotis.

  Doc. dr. Jurgita Liudavičienė

  Metalo menas ir juvelyrika - tai vienintelė Lietuvoje dailės bakalauro studijų programa, ugdanti profesionaliojo meno kūrėjus, gebančius kurti funkcionalią ir konceptualią juvelyriką, skulptūrinę bei architektūrinę metalo plastiką, medalius. Suteikiamos bendrosios universitetinio išsilavinimo kompetencijos, žinios apie pasaulio dailės paveldą, šiuolaikinius meno bei kultūros procesus.

  Pagrindiniai studijų krypties užsiėmimai – vizualioji raiška, pažintis su medžiagomis ir technologijomis, juvelyrikos, kalvystės, šiuolaikinių metalo meno objektų, medalių projektavimas ir įgyvendinimas, skaitmeninių technologijų valdymas. Studijuojant vyksta eksperimentinės laboratorijos, vieši kūrybos pristatymai bei parodos. Ypatingas dėmesys skiriamas idėjos, formos originalumui ir amato kokybei. Visa studijų programa orientuojama į bendrąsias europines meno, mokslo tendencijas, kartu gerbiant ir puoselėjant kiekvienos asmenybės individualų kūrybos potencialą.

  Karjeros galimybės. Absolventai, įgiję Dailės bakalauro kvalifikacinį laipsnį, gali vykdyti individualią kūrybinę veiklą, dirbti profesionaliosios juvelyrikos, meninės kalvystės, mažųjų formų skulptūros, medalininkystės srityse, inicijuoti ir vykdyti meno projektus, tęsti studijas antroje universitetinių studijų pakopoje.

  Programos kodas 6121PX020
  Kvalifikacinis laipsnis Menų bakalauras
  Lygmuo, pakopa Aukštojo mokslo universitetinės studijos, pirmoji pakopa (bakalauro)
  Studijų programos forma Nuolatinė, 4 metai, 204 kreditų

  Išsamiau apie studijų programą

  Baigiamojo darbo vadovas per gynimus: Šis kūrinys yra toks darbas, kokį norėčiau sukurti aš pats
  Menininkas ir VDA Telšių fakulteto dėstytojas, 5-ių talentingų studentų darbo vadovas per baigiamųjų darbų gynimus neįprastai ir kūrybiškai atsiliepė apie savo auklėtinius.