Lapkričio 11 d. 18 val. LDS galerijoje „Arka“ (Aušros Vartų g. 7, Vilnius)

atidaroma 7-oji Vilniaus keramikos meno bienalė

„(AL) CHEMIJA“

13 val. VDA Gotikinėje salėje vyks bienalę lydinčios paskaitos

Pranešimus skaitys dailėtyrininkė Rita Mikučionytė, tyrėjas dr. doc. Rokas Dovydėnas, menininkė Monika Patušynska (Lenkija),chemikas dr. Algirdas Brukštus.

7-oji Vilniaus keramikos bienalė „(AL)CHEMIJA“ šiemet dėmesį skiria fizinei, cheminei ir metafizinei šios srities pusei. Neatsiejami nuo chemijos, medžiagų, glazūrų, oro ir ugnies reakcijų išmanymo, keramikai meno diskurse  sugretinami su alchemikais. Nes kaip vieni, taip ir kiti kovoja su grožio, minties ir laiko ribotumu, bandant peržengti Žemės ar Kūrėjo apibrėžtas ir nepajudinamas formules.

Tradiciškai Vilniaus keramikos meno bienalės ekspoziciją lydi ankstesnės bienalės metu tarptautinės komisijos pagrindine prof. Liudviko Strolio premija įvertinto autoriaus personalinė paroda. Šį kartą tai – menininkės Rūtos Šipalytės meninis projektas „Patirčių salos”.

Išskirtinis dėmesys bienalės parodoje skiriamas kviestinei menininkei iš Lenkijos – Monikai Patuszyńskai, kuri svečio teisėmis pristato savo kūrinį ekspozicijoje.

Taip pat Vilniaus keramikos bienalę lydės jaunosios kartos menininkų paroda. Šioje bus pristatomi Vilniaus dailės akademijos Vilniaus fakulteto 2021 ir 2022 metų bakalauro keramikos programos baigiamieji darbai. Jau keletą metų akademijos vykdoma programa yra tarptautinė. Tad ir šioje parodoje eksponuojami darbai, kurie sukurti ne tik studentų iš Lietuvos, bet ir iš Turkijos, Kinijos. Jaunieji kūrėjai darbuose parodo ne tik temų įvairovę, bet ir demonstruoja įvairiausių keramikos technologijų paletę nuo tradicinių iki moderniausių šiuolaikinių skaitmeninių antglazūrinių, bei autorinių dekoravimo technikų.

1 VIETA - Prof. Liudviko Strolio vardo premija atiteko Daliai Jakimavičienei
2 VIETA - Jurgitai Jasinskaitei
3 VIETA - Remigijui Sederevičiui

Komisija dar penkis autorius įvertino diplomais: 

Už filosofinį ir vizualinį gylį - Milena Pirštelienė
Už temos įprasminimo ir kūrybinio virsmo sintezę - Agnė Šemberaitė
Už įtaigų keramikos formų monumentalumą - Laimutė Matijošaitytė-Martinkienė
Už konceptualų universalių temų permąstymą - Mingailė Mikelėnaitė 
Už subtilų medžiagiškumo išskleidimą - Agnė Kondrataitė

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Bienalės meno vadovė: Agnė Šemberaitė

Koordinatoriai: Rūta Šipalytė, Eglė Einikytė-Narkevičienė, Evelina Junčienė, doc. Rasa Justaitė-Gecevičienė, Solveiga Gutautė, doc. Jurgita Jasinskaitė, Valdas Pukevičius

Organizatorius: LDS galerija „Arka“

Projektą remia: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos dailininkų sąjunga

Partneriai: Vilniaus dailės akademija, UAB „Vilniaus dailė“, Lenkijos institutas Vilniuje, UAB „Brasa“, UAB „Domus Maria“.