Vilniaus dailės akademijos studentai ir absolventai parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“ pristatys unikalius savo darbus. Ir tai ne tik baldai, bet ir išskirtinė keramika, tekstilė, sukurta keturiuose VDA fakultetuose Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje bei Telšiuose.  

Pasak VDA Dizaino inovacijų centro direktorės Audronės Drungilaitės, artėjančioje parodoje galima bus pamatyti šiuolaikinių interjero sprendimų, kuriuos siūlo seniausios dailės akademijos Baltijos šalyse studentai bei absolventai.  „Tai jaunatviški objektai: nuo minimalistinių šviestuvų iki baldų iš faneros, modulių, tokių netradicinių medžiagų, kaip popieriaus masė. Bus ir šiek tiek keramikos. Ir nors dauguma šių darbų – vienetiniai prototipai, tačiau itin šiuolaikiški ir turį potencialo tapti sėkmingais komerciniais produktais.

Primename, kad VDA galima studijuoti net keliose su baldų ir interjero dizainu susijusiose programose.  Vilniaus dailės akademija studentams atveria plačias tarpdisciplinines galimybes ne tik kurti, bet ir tyrinėti bei pritaikyti įgytas žinias. Dizaino krypčių programas baigusių ir net paskutiniuose kursuose studijuojančių kūrėjų inovatyvūs sprendimai bei originalūs darbai domina ir komercines įmones, kurios įžvelgia galimybių šiuos kūrinius pasiūlyti vartotojams, o idėjų ir koncepcijų autoriams atveria naujų kūrybinių perspektyvų.  VDA bendruomenė nuolat seka tendencijas, dalyvauja tarptautiniuose seminaruose bei parodose, nuolat pateikia naujų idėjų bei konsultuojasi su geriausiais šios srities žinovais. 

Beje, pastebima, kad vis dažniau VDA studentų darbais susidomi ne tik komercinių įmonių, bet ir išskirtinių interjero sprendimų ieškantys žmonės ir net  kolekcionieriai. Pastarieji sakosi besistengią atpažinti unikalų kūrybinį braižą bei būsimas šios praktiškos meno srities kūrėjų žvaigždes. Kolekcionieriai įsitikinę, kad bėgant laikui VDA studentų kuriamų darbų vertė tik didės.

Pamatyti naujausius VDA studentų ir absolventų kūrybinius sprendimus kviečiame jau šią savaitę parodoje „Baldai ir dizaino sprendimai 2022“, LITEXPO parodų rūmuose balandžio 20–23 dienomis.