Daugiau kaip tris mėnesius vykęs Vilniaus dailės akademijos Komunikacijos skyriaus organizuotas nuotolinių pamokų projektas priARTėk“, skirtas šalies meno mokykloms ir gimnazijoms, pasiekė finišo tiesiąją. Antrus metus sėkmingai įgyvendinta iniciatyva VDA dėstytojams, menininkams ir studentams nemokamų virtualių dailės pamokų formatu suteikė galimybę šimtams šalies vyresniųjų klasių mokinių susipažinti su meno studijomis. Šviečiamąjį projektą kuravo VDA Telšių fakultetas.

„Įkvėpė“ koronavirusas

VDA Komunikacijos skyrius, suprasdamas, kad jaunieji menininkai dėl koronaviruso rizikos negalės atvykti į kūrybines dirbtuves ar gyvai susipažinti su Akademijoje esančiomis laboratorijomis, paskatino VDA dėstytojus, menininkus ir studentus dalyvauti edukacinėje iniciatyvoje „priARTėk“ bei sudalyvauti virtualiose dailės pamokose.

Į projektą aktyviai įsitraukė ir VDA Telšių bei kitų VDA fakultetų dėstytojai, menininkai bei studentai, kurie sausio-balandžio mėnesiais surengė beveik aštuonias dešimtis pamokų, kuriose dalyvavo net keli šimtai 11-12 klasių (tiesa, būta ir jaunesnių klasių) mokinių. Mokiniai turėjo unikalią progą virtualiai išvysti, kaip dirba studentai, pabendrauti su akademijoje dirbančiais dėstytojais, užduoti klausimų.

Kiekvienos pamokos tema suderinta individualiai su dėstytoju ir dailės mokytoju, tad neįprastos pamokos paįvairino mokymosi rutiną. Pažymėtina, kad šiemet, mažėjant ribojimams dėl epidemijos, surengtos virtualios ir gyvos ekskursijos po Akademijos fakultetų auditorijas ir net gyvai aplankytos meno mokyklos Kaune bei Klaipėdoje. Virtuliai surengtos pamokos Druskininkuose, Panevėžyje, Kalvarijoje, Šalčininkuose, Mažeikiuose ir kituose miestuose.

Aktyviausi – Telšių fakulteto dėstytojai ir studentai

Šiemet daugiausiai virtualių pamokų vedė tiek garsūs VDA dėstytojai, tiek ir savo kūrybinį kelią pradedantys Akademijos studentai. Džiugu, kad moksleiviams laiko atrado ir ne vieną paskaitą sutiko vesti VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys. Virtualias pamokas vedė ir juvelyrė doc. Neringa Poškutė-Jukumienė, skulptorius Donatas Repeika, dizaino studijų programos studentė, Telšių fakulteto studentų atstovybės pirmininkės pavaduotoja Emilija Globytė, prof. Remigija Vaitkutė, prof. Laima Kėrienė, doc. Liepa Griciūtė-Šverebienė, doc. Beata Zdramytė, baldų restauravimo srityje baigiamąjį darbą rengianti Saulė Šiušaitė.

„Projektas „priARTėk“ mums suteikia galimybę pasiekti platesnę auditoriją. Galime mokiniams pristatyti fakultete dėstomas studijų programas, įgyvendinamus projektus, rengiamas kūrybines dirbtuves bei plenerus, organizuojamas tarptautines parodas ir kitus renginius. Be to, pamokų metu būname arti mokinių, tad jiems kyla klausimų į kuriuos čia pat galime atsakyti. O moksleiviai klausia ne tik apie patį meną, bet klausia ir naudingų patarimų, kaip pasiruošti stojamiesiems egzaminams ir tapti VDA studentu. Džiugu, kad moksleiviai ir jų puikūs pedagogai neatsiako apžiūrėti nei mūsų fakulteto auditorijų, nei laboratorijų  ar dirbtuvių, įvertina net mūsų, kaip teigiama, vieną ypatingesnių studentų bendrabučių Lietuvoje, kuris įsikūręs ant nuostabaus ežero kranto, – kalba dekanas prof. Ramūnas Banys ir pažymi, – Džiaugiamės projekto rezultatais, puikiais mokytojų bei moksleivių atsiliepimais ir viliamės, jog ši iniciatyva bus vykdoma ir toliau. Dailės mokytojus ir jų auklėtinius raginame nepamiršti, kad esate visada laukiami Vilniaus dailės akademijoje!“

Studijuoti kviečia VDA Telšių fakultetas

Telšiai – nuo didžiųjų Lietuvos ekonominių centrų nutolęs, bet istorinis ir gražus mūsų šalies miestas su unikalia aura. Tad ir studijos Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultete yra išskirtinės, o kiekvienas studentas čia gali jaustis ypatingu. Fakultete dėsto ir vyresni meno profesionalai, ir jau pripažinimo sulaukę jaunosios kartos menininkai iš Lietuvos bei užsienio, vyksta tarptautiniai seminarai, kūrybinės dirbtuvės bei parodos, o studentams sudarytos puikios sąlygos ne tik studijuoti, bet ir gyventi. VDA Telšių fakulteto bendruomenė nuolat laimi prestižinius meno konkursus ir aktyviai dalyvauja miesto ir šalies kultūros gyvenime. Šiais metais VDA Telšių fakultete galima bus studijuoti Metalo meno ir juvelyrikos (unikali programa visoje Lietuvoje), Skulptūros (taikomosios skulptūros specializacija), Dizaino (baldų dizaino specializacija), Dailės interjero restauravimo (meninių baldų restauravimo ir metalo dirbinių restauravimo specializacijos) bakalauro bei Taikomojo meno magistrantūros studijų programas.

Vilniaus dailės akdemijos Komunikacijos skyriaus ir VDA Telšių fakulteto informacija.