Jei pokalbyje buvo paminėtas menininkas, greičiausiai, pirma asociacija, kuri šmėstels daugelio mintyse bus žmogus su molbertu ir teptuku rankoje. Taip jau yra, kad meno pasaulyje tapytojams tenka ypatingas vėliavnešių vaidmuo. Pabandykite prisiminti tris garsiausius menininkus ir... tikėtina, kad bent vienas jų tikrai bus taip pat ir tapytojas.
 
Meno žinovai sako, kad būti tapytoju – tai garbė ir įsipareigojimas gražinti pasaulį. „Tapyba – profesija visam gyvenimui. Net ir esant vienam niekada neteks patirti nuobodulio“, - apie savo pasirinkimą sako Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Tapybos katedros vedėja prof. Aušra Vaitkūnienė. O Vilniaus fakulteto Tapybos katedros vedėjas prof. Arvydas Šaltesnis papildo, kad menininko gyvenimas ir kūryba – neatsiejami. „Kūryba – tarsi biografija“, - sako Akademijos studentų itin mėgstamas Vilniaus Tapybos katedros vedėjas.
 
Pasak prof. Aušros Vaitkūnienės, tapytojas valdo informaciją apie praeitį, dabartį ir numato ateitį. Jis atskleidžia žmonėms pasaulio dėsnius, kuria, dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, o kai būna įvertintas puošiasi laurų vainikais.
 
Mantas Valentukonis – tapybos studentas iš Kauno fakulteto teigia, kad Akademijoje kiekvienas jaunasis menininkas turi galimybę bendrauti ir bendradarbiauti su garsiausiais tapybos meistrais. „Tapytojų bendruomenė – unikali ir labai stipri, kiekvienam sudaranti sąlygas atsiskleisti ir tobulėti, o VDA Tapybos programa – universali ir prisitaikanti prie kiekvieno kūrėjo”.
 
Studijos apima natūros, meno istorijos, tapybos technologijų pažinimą, esama kūrybinių projektų ir piešimo praktikų. Bet svarbiausia, pasak Manto, Tapybos programoje studentas ne tik mokosi tapybos pagrindų, tačiau ir ieško, gilinasi į save bei pasaulį, bando atrasti unikalų kūrybos braižą.
Pasak Vilniaus fakulteto Tapybos katedros vedėjo prof. Arvydo Šaltenio, svarbiausia jaunuosius kolegas išmokyti „matyt“ pasaulį. Anot garsaus Lietuvos tapytojo ir dėstytojo, tapant svarbu nemeluoti sau, negražinti to, ką matai. “Svarbiausia – tiesa. Tavo jausmo, tavo matymo. Būtina pajusti charakterį, ar tai būtų portretas, ar natiurmortas, ar peizažas”.
 
Tapybos studentai sako, kad studijas VDA verta rinktis ir dėl kūrybinės laisvės. Tai ką ir kaip kurs studentas, priklauso nuo jo pastangų, noro įsigilinti ir atrasti, atskleisti savosios kūrybos gelmes, o dar studijuojant Dailės akademijoje plačiai atsiveria durys ir į Lietuvos tapybos bei meno pasaulį. Tapybos studentams sudaromos ir visos galimybės kurti bei rengti parodas VDA galerijose.
 
Tad jei mėgsti tapyti, teik paraišką LAMA BPO informacinėje sistemoje su Tapybos studijų programų Vilniaus ar Kauno fakultetuose pageidavimais. Stojamasis egzaminas jau – birželio 20-23 dienomis. Tik nepamiršk, kad prireiks ir tavo darbų portfolio.