Sakoma, kad interjero dizainas nėra specialybė - tai gyvenimo būdas. Pasak mūsų Akdemijos dėstytpjų, gebėti planuoti architektūrinę aplinką, kurti namų, poilsio ir darbo erdves žmonėms – didelis iššūkis. „Tad jei nebijote iššūkių, norite gyventi ir dirbti mados tendencijų ir naujovių priešakyje, interjero dizainerio specialybė, kaip tik Jums!”, - sako lektorė Kristina Ancutaitė iš VDA Kauno fakulteto Architektūros katedros, kurioje ir vykdoma interjero dizaino programa laikinojoje sostinėje. 

Vilniaus dailės akademijoje interjero dizainą galima studijuoti ne tik Kauno fakultete, bet ir Vilniaus bei Klaipėdos fakultetuose. Šias studijas pasirinkę studentai ir jų dėstytojai sako, kad programa praveria duris į neaprėpiamo kūrybiškumo ir galimybių erdves.

„Interjero dizaino studijų programa skirta labai kūrybingiems ir darbštiems žmonėms. Ji  išskirtinai apjungia daugybę tarpdisciplininių žinių, reikalingų ugdant interjero dizaino specialistus. Nuo architektūros iki baldų dizaino, nuo ergonomikos iki kompozicijos, nuo tapybos iki piešimo, nuo skulptūros iki kompiuterinių programų ar apšvietimo, nuo meno istorijos iki taikomosios grafikos, nuo statybos ar filosofijos - visų šių žinių reikia formuojant patrauklią ir funkcionalią aplinką žmogui,“ – pasakoja lektorė Kristina Ancutaitė. 

Pasak lektorės,  interjero specialistų kurti projektai turėtų pagerinti klientų erdvių funkcijas, saugumą taip pat atitikti keliamus tikslus ir reikalavimus. „Šios vizijos įgyvendinimo procesas yra sudėtingas, o interjero dizaineriai turi siekti tapti visų dizaino aspektų ekspertais, įtraukiant erdvės planavimą, spalvas, apšvietimą, akustiką, baldus, medžiagas ir apdailą ar net elektros instaliacijos sprendimus. Susitikę akademijoje nueisime ilgą kelią mokydamiesi kurti išskirtinius interjero projektus nuo svajonių vonios kambario iki sudėtingiausių visuomeninių pastatų projektų, kurie atvers jums duris į neeilines patirtis bei kels vis naujesnius išbandymus“, - pasakoja K.  Ancutaitė.

Lektorei pritaria ir Kauno fakulteto bakalauro II-ojo kurso interjero dizaino studentė Mintė Girčytė. Pasak jos, studijos akademijoje žavi savo universalumu ir tarpdiscipliniškumu.

„VDA interjero dizaino studijų programoje mes įgyjame interjero dizaino, architektūros ir dailės žinių. Mokomės dirbti tiek savarankiškai, tiek ir bendradarbiaujant. Padedant dėstytojams, kuriame naujus projektus, renkamės tinkamiausius metodus ir įgyvendiname savo kūrybines ir menines vizijas. Studijų programa suteikia daug kūrybinės laisvės ir drąsina svajoti apie naujus projektus“, – sako VDA Kauno fakulteto studentė, pridurdama, kad studijų procesą Akademijoje nuolat supa įkvepiantis ir turiningas bendruomenės gyvenimas.

Baigę šią studijų programą, absolventai galės naudotis įgytomis specifinėmis žiniomis apie architektūrą, erdvių planavimą, statybos kodeksus ir reglamentus, medžiagas ir apdailą, gyvybės saugos sistemas ir energijos vartojimo efektyvumą.  Interjero dizaino programos absolventai galės dirbti tiek įmonėse, tiek ir savarankiškai bei dalyvauti interjero projektavimo konkursuose. 

Stojamasis interjero dizaino egzaminas-pokalbis - jau birželio 20-23  dienomis. Visų stojamųjų egzaminų tvarkaraštį galite sužinoti čia