Paroda "Šiuolaikinis Latvijos plakatas" 

HGDF* rengiama paroda Klaipėdoje.

Parodoje „Šiuolaikinis Latvijos plakatas“ eksponuojami 2016-2018 m. sukurti plakatai. 2018 m. ji  bendromis estų ir latvių pastangomis buvo surengta Rygoje, o 2019 m. gruodį buvo perkelta į Vilnių ir eksponuota Užupio meno inkubatoriaus Kalno galerijoje.

Latvių plakatai nėra dažni mūsų parodų salių svečiai - paskutinį kartą kaimynų kūrybą išvydome beveik prieš 30 metų, tad dabar galime naujai atrasti šį žanrą ir išsiaiškinti, kas šiandien slypi latvių kūrėjų galvose ir kaip tai išreiškiama. Neabejotinai verta pabrėžti profesionalų, socialiai atsakingą Latvijos grafikos dizainerių ir dailininkų požiūrį, turintį ryškų nacionalinį atspalvį. Iš viso bus eksponuojama 100 kultūrinių, socialinių ir reklaminių plakatų, kuriuos sukūrė trisdešimt trys skirtingų kartų autoriai. Parodos idėjos autorius ir rengėjas Marko Kekišev norėtų padėkoti savo kolegoms iš Latvijos už malonų bendradarbiavimą ir tarti ypatingą „ačiū“ Gačiui Vanagui, Latvijos dizainerių asociacijai, projekto portalui fold.lv ir Latvijos art direktorių klubui. Parodos rengimą Klaipėdoje remia Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultetas.

*HGDF (Hapsalu grafinio dizaino festivalis) yra nepriklausoma kūrybinė organizacija, daugiausiai dėmesio skirianti grafinio dizaino vystymui, autorių kūrybos pristatymui bei grafinio dizaino populiarinimui. Šios organizacijos parodas remia Estijos kultūros fondas, Hapsalu miestas ir Estijos grafikos dizainerių asociacija.

Parodos rengėjas: 

Marko Kekishev, HGDF organizatorius,
+372 56215161, marko@siirup.eu

Parodos Klaipėdoje kuratorius:

Vakaris Bernotas, Vilniaus dailės akademijos profesorius, Lietuvos dizaino asociacijos narys, 

+370 698 34310, vakaris.bernotas@vda.lt

Paroda veiks 2020 m. spalio 15 – lapkričio 30 dienomis Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakultete, Daržų g. 18, Klaipėda 91245, Darbo laikas: I-V 9-18.