Akmenės laisvosios ekonominės zonos (ALEZ) stiliaus vadovas sukurtas VDA

Viena didžiausių Baltijos šalyse medienos perdirbimo ir baldų gamybos grupių „Vakarų medienos grupė“ (VMG), vienijanti 16 Lietuvos ir užsienio įmonių, Akmenės laisvojoje ekonominėje zonoje (ALEZ) oficialiai pristatė rekordinę plyno lauko investiciją - vieną didžiausių Europoje medienos drožlių plokščių gamyklą. Į ją investuota 146 mln. Eur. Tai ne tik didžiausias pastarojo meto investicinis projektas šalyje, bet ir viena didžiausių lietuviško kapitalo investicijų per paskutinį dešimtmetį. 

Pasak investuotojo, VMG grupės vienintelio akcininko Sigito Paulausko, naujosios gamyklos produkcija ne tik užtikrins visus Lietuvos medienos ir baldų pramonės poreikius, bet ir atvers naujas galimybes statybų, apdailos, infrastruktūros, konstrukcinės medienos ir kitiems verslo sektoriams. 

Projekto kuriama vertė šalies pramonei ir ekonomikai buvo vienas esminių kriterijų, paskatinęs mus pasirinkti šią investicijų kryptį. Gamykloje įdiegtos inovacijos, tvarūs poveikio aplinkai sprendimai, aukštos pridėtinės vertės darbo vietos leidžia mums pristatyti išskirtinį pramonės objektą, kuris kuria naudą regionui ir skatina Lietuvos lyderystę Europoje. 

VMG valdybos pirmininkas Sigitas Paulauskas

VMG grupė yra viena didžiausių Baltijos šalyse medienos perdirbimo ir baldų gamybos grupių, vienijanti 16 Lietuvos ir užsienio įmonių, kuriose dirba daugiau nei 4 tūkts. darbuotojų. Daugiau nei 90% grupės produkcijos eksportuojama į užsienio šalis. 2019 m. grupės nekonsoliduoti pardavimai per metus išaugo 13% ir pasiekė 394 mln. Eur.

Asociacija „Investor‘s Forum“ pripažino VMG grupę 2019 m. investuotoju, įvertindama „tvarias ir pridėtinę vertę šalies ekonomikai kuriančias investicijas“. "Gamyklai įsivažiavus vienas darbuotojas gamins produkcijos už maždaug 800 tūkst. eurų. Tai yra skaičiai, kurie stipriai lenkia Europos Sąjungos vidurkį" - sakė S. Paulauskas. Gamykla rinkai pasiūlys ypač ploną, vos 3 mm storio medienos drožlių plokštę. Technologijas specialiai šiam projektui sukūrė Vokietijos inovacijų kompanija „Siempelkamp“, įdiegusi Akmenėje savo įrengimus. Per metus čia planuojama pagaminti apie 600 tūkst. kubinių metrų produkcijos. Planuojama, jog ateityje gamybos pajėgumai dar didės.

Po investicijos atsirado pridėtinės vertės - viešbučių, kavinių. Įvyko nekilnojamojo turto sprogimas. Naujojoje Akmenėje buto nuomos kaina prasideda nuo 150 Eur. Investicijos pakeitė mūsų tiek ekonominę, tiek visuomeninę aplinką. Dabar turi pasitempti kitos įmonės. Didžioji dalis darbuotojų gamykloje yra akmeniškiai. Čia nė vienas baltarusis ar ukrainietis nedirba. Matau grįžusių iš užsienio. Yra nemažai jaunimo, kas taip pat svarbu, kad būtų užpildyti darželiai ir mokyklos. Ateitis nusimato gera. Ypač, kai atsiras antra gamykla, kurioje dirbs apie 600 darbuotojų. 

Naujosios Akmenės meras Vitalijus Mitrofanovas

Plačiau apie ALEZ vizualaus stiliaus vadovą galite rasti oficialiame įmonės puslapyje čia ir Klaipėdos fakulteto portfolio puslapyje čia

Šio vizualaus stiliaus sukūrimas buvo VDA Klaipėdos fakulteto studentės Monikos Vingytės kursinis darbas (darbo vadovai prof. Alvydas Klimas ir lekt. Martynas Lapas).