Spalio 22 d. (šeštadienį) 16:00 val. VDA Telšių galerijoje buvo atidaryta baltarusių menininkų paroda „Nature knows”.
 
Gamta sugeba išgyventi baisiausias nelaimes: gaisrus, potvynius, radiaciją, ugnikalnių išsiveržimus, cunamius. Gamta visada gyvuoja, plečiasi samanomis ir kerpėmis, dygsta dirvos gelmėse pasislėpusiomis sėklomis, ji tęsia būtį...
Dviejų plenerų metu - baltarusių menininkai įsižiūrėjo į gamtą ne tik kaip peizažą, bet kaip subjektą, žinantį, kaip išgyventi katastrofą - lokalią ir globalią, išorinę ir vidinę, kaip išgyventi sunaikinimą, šaknų atskyrimą nuo savo žemės, kaip toliau būti ten, kur, rodos, gyvybės nėra.
 
Parodoje eksponuojami 20 menininkų darbų apie tai, kaip išlikti gyvam, kai viskas aplink dega.

Dauguma parodos „Nature knows“ dalyvių ir menininkų negali saugiai grįžti į savo namus Baltarusijoje. Tie, kurie dėl asmeninių aplinkybių nusprendė likti Baltarusijoje, yra priversti elgtis labai atsargiai ir negali atvirai kalbėti dėl įkalinimo pavojaus. Po 2020 m. suklastotų rinkimų Baltarusijoje dešimtys tūkstančių žmonių dėl politinio persekiojimo buvo priversti palikti šalį. Spalio 31 d. Baltarusijoje politiniais kaliniais buvo pripažinti 1 334 asmenys. Tarp jų yra muzikantų, filosofų, menininkų, poetų ir rašytojų, kurie tiesiog už tai, kad dirba savo darbą, išsakė savo tiesą ir svajoja gyventi laisvoje šalyje, daugiau nei 50 000 buvo areštuoti ir žmonės vis dar suimami kiekvieną dieną. Visi parodos dalyviai ir organizatoriai pasisako prieš Rusijos invaziją į Ukrainą ir diktatūrą Baltarusijoje.

 
Paroda „Nature knows” VDA Telšių galerijoje (Kęstučio g. 3-2, Telšiai) veiks iki lapkričio 10 d.