Vita Pukštaitė-Bružė. Saulės zuikutis. Fotografė Lina Fisheye.

 

Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Palangos gintaro muziejuje atidaroma menininkės, VDA Telšių fakulteto metalo ir juvelyrikos studijų programos absolventės, Lietuvos dailininkų sąjungos narės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinė paroda – juvelyrinė instaliacija „Po saule“, kurioje eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies, mamuto kaulo ir kitų medžiagų. Tai ketvirtoji asmeninė juvelyrės paroda.

Kiekvienas darbas šioje parodoje – reikšminis, kiekvienas turi savo istoriją, pasakojamą spalvomis, medžiagomis ir formomis. Autorės braižui būdingas subtilumas, poetiškumas, spontaniškas spalvų pajautimas, techniškas darbų atlikimas ir atvirumas eksperimentui.

 „Gyvą“ gintarą apdirbant, visuomet randi netikėtumų – debesys, inkliuzai, skylutės, duobelės, burbuliukai. Tai dažnai „sufleruoja“ mintį bendrai kūrinio idėjai.

Parodos autorė Vita Pukštaitė-Bružė

Autorė akcentuoja svarbiausias gintaro savybes, kuriam skirtas šviesos šaltinio vaidmuo: jo prigimtis ir struktūra atsiskleidžia daugialype vidine grafika ir neribotomis šviesos gaudymo bei atspindėjimo galimybėmis.

 Gintarą derindama su emaliu, Pukštaitė-Bružė kalba apie skausmingą troškimą atrasti savo vietą po saule, apie ėjimą jos link ir, galiausiai, o tai nepaprastai guodžia, – jos radimą. Bent kuriam laikui. Bent tam trumpam momentui, kol esi parodinėje erdvėje.

Dailėtyrininkė dr. Jurgita Ludavičienė

Paroda veiks iki gruodžio 31 d. Palangos gintaro muziejuje, Vytauto g. 17, Palanga.

Parengta pagal www.ldsajunga.lt informaciją.