Žemaičių muziejuje „Alka“ pristatoma Vilniaus dailės akadeijos Telšių fakulteto Dizaino (baldų specializacijos) paroda „PUSAUSVYRA“.

Vilniaus dailės akademijos Telšių fakultetas Žemaičų muziejuje „Alka“ atidarė Dizaino studijų programos (baldų specializacijos) studentų darbų parodą „PUSIAUSVYRA“ (kuratorius – VDA Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys). Paroda kviečia iš arčiau susipažinti su studijų programos specifika ir praplėsti dizaino studijų kaip plataus tarpdisciplininio tyrimo bei kūrybos lauko sąvoką.

Tai kvietimas įžvelgti ir pastebėti dalykus, kurie kartais nėra akivaizdūs, bet neabejotinai yra inspiracija novatoriškiems dizaino sprendimams. Parodos atidarymo pradžią pažymėjo provokacija, kuriai kvietė Mantas Česnauskas – Žemaičių muziejaus „Alka“ Istorinės ekspozicijos vedėjas. Jis kvietė apsvarstyti: kas šiandien turi daugiau svorio – kūryba ar kontekstas, menininkas ar institucija? Ką reiškia būti VDA Telšių fakultetu, o ką – muziejumi, kuris priima šį dialogą po savo stogu?

Apie brandžią kaimynystę, bendrystėje užgimusias idėjas ir jauną žmogų, kuriam muziejus kartu su akademija atveria kūrybos duris, kalbėjo ir džiaugėsi Žemaičių muziejaus „Alka“ direktoriaus pavaduotoja muziejinei veiklai Ingrida Vaitiekienė. Atliepdamas į jau išsakytas mintis, Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dekanas prof. Ramūnas Banys. „Eksponatai atspindi jaunatvišką kūrybos džiaugsmą, smalsumą ir studijų metu įgytas kompetencijas. Studentai savarankiškai analizuoja procesus, kuria tvarią aplinką ir meninę poziciją perteikia dizaino objektuose, naudodami šiuolaikines technologijas ir grafinės raiškos priemones“, – sakė jis, o jam antrino viena iš parodos dalyvių, kūrinio „Kismas“ autorė Emilija Globytė: „Parodos siekis yra praplėsti dizaino studijų kaip plataus tarpdisciplininio tyrimo ir kūrybos lauko sąvoką. Tai galimybė pastebėti dalykus, kurie kartais nėra akivaizdūs, bet neabejotinai yra inspiracija novatoriškiems dizaino sprendimams“.

Paroda veks iki birželio 16 d.