VDA Kauno fakulteto Grafikos katedros iniciatyva šių metų rudenį Kaune vyks pirmoji Tarptautinė Kauno iliustracijų bienalė.

Kauno tarptautinės iliustracijų bienalės tema – „Jump“ – atvira novatoriškoms koncepcijoms ir eksperimentinėms raiškos formoms. Kaip rašoma kvietime, „Jump“ – viena sekundė ore, buvimas intuicinėje erdvėje tarp žemės ir dangaus. Ar tikrai tai ne skrydis ir ne levitacija? Tai beribė platforma, nepriklausoma tvirtovė, greičiausias keliavimas laiku, energijos sistemos kaita. Reikia tik šuolio ir tu kitoje visatoje. Atsiplėšimas nuo savęs? Judėjimas 45 laipsnių kampu? Šokis ratu? O gal tai iš tiesų reiškia kažką kitą?

Atvirame konkurse dalyvauti ir iki liepos 1 d. savo darbus siųsti kviečiami menininkai, grafikos dizaineriai (bendrai – vizualieji kūrėjai) ir šių kūrybinių sričių studentai nepriklausomai nuo amžiaus ar tautybės. Iliustracijas rinks tarptautinė komisija, o atrinkti dalyviai bus informuoti el. paštu iki 2020 m. rugpjūčio 1 d.

Pateikiamų konkursui iliustracijų formatas turi būti skaitmeninis (arba suskaitmenintas iš originalių kūrinių). Nėra griežtų reikalavimų iliustracijų formatui, tačiau svarbu žinoti, kad bienalės parodai atspausdintos iliustracijos neturėtų būti didesnės nei vertikalus arba horizontalus A3 (297 x 420 mm arba 420 x 297 mm) formatas. Vienas dalyvis gali pateikti 1 iliustraciją arba iliustracijų seriją ta pačia tema „Jump“. Iliustracijos gali būti sukurtos nuo 2018 m. sausio mėn. iki 2020 m. liepos mėn. Konkursui pateiktos iliustracijos privalo būti autoriniai konkurso dalyvio kūriniai ir nepažeisti trečiųjų šalių autorinių teisių. Visos autorinės teisės turi priklausyti konkurso dalyviui.

Iliustracijas rinks tarptautinė komisija, o atrinkti dalyviai bus informuoti el. paštu iki 2020 m. rugpjūčio 1 d. Visos atrinktos iliustracijos bus eksponuojamos Kauno tarptautinėje iliustracijų bienalėje 2020, kur taip pat bus apdovanoti I (diplomas, erdvė personalinei parodai Kaune (nugalėtojas turės galimybę pasirinkti tinkamas 2021 m. datas), profesionalių meno priemonių rinkinys, kiti organizatoriaus įsteigti prizai), II ir III prizų (diplomai, profesionalių meno priemonių rinkiniai) laimėtojai.

www.illustrationbiennial.com