Gegužės 8-12 d. Latvijoje, Aizputės miestelyje vyko tarptautinės kūrybinės dirbtuvės „Wooden heritage of Aizpute“ (liet. „Medinis Aizputės paveldas“). 

Aizputės kūrybos namuose „Ideju maja“ keturias dienas dirbo architektūros ir dizaino studentai iš keturių Latvijos bei Lietuvos aukštųjų mokyklų. Tarptautiniame renginyje dalyvavo studentai iš Vilniaus dailės akademijos Klaipėdos fakulteto, Latvijos meno ir technologijų universiteto „Riseba“, Rygos technikos universiteto ir Latvijos žemės ūkio universiteto. Kiekviena mokykla siuntė po 3 studentus ir vieną dėstytoją. VDA Klaipėdos fakultetą atstovavo grafinio dizaino programos trečiojo kurso studentės Urtė Kraniauskaitė, Ugnė Dombrauskaitė ir Olga Merkulova. 

Kūrybinės dirbtuvės rengiamos jau trečius metus iš eilės. Jų tikslas – pasiūlyti mažam Aizputės miesteliui idėjų, kurios pakeistų miesto veidą ir padėtų gyventojams žengti svarbius žingsnius kokybiškai gerinant miesto infrastruktūrą, skatinti turizmą.  

Kūrybinių dirbtuvių metu buvo apsistota ties keletos miesto gatvių jungtimis. Studentai kūrė ir teikė pasiūlymus kaip turėtų atrodyti šių gatvių spalviniai sprendimai, analizavo architektūrinius elementus ir teikė idėjas kaip būtų galima skatinti turizmą Aizputėje. Juos konsultavo arhitektė iš Švedijos Malin Belfrage (White architects / ETAT architects), Latvijos universitetų atstovai Janis Dripe (RISEBA), Egons Berzniš (RTU), Aija, Ziemelniece (LŽUU) ir VDA Klaipėdos fakulteto dėstytojas Martynas Lapas.

Studentai susipažino ne tik su Aizputes miestu, bet ir vyko į ekskursiją į netoliese esantį Kuldigos miestą. Ten pasisėmę idėjų grįžo ir per gana trumpą laiką (dvi dienas) turėjo pateikti savo siūlomus sprendimus. 

Gegužės 12 d. Aizputėje vykusioje viešoje prezentacijoje dalyvavo dėstytojai ir studentai, miestelio gyventojai, Aizputės meras, kuris labai džiaugėsi, sveikino atvykusius studentus ir gyrė už pateiktas puikias idėjas. Pristatyme taip pat dalyvavo ir gerų žodžių Lietuvos atstovėms negailėjo žurnalo „Latvijas Architektura“ vyr. redaktorius, mokslų daktaras ir architektas Janis Lejnieks. 

Studentės iš Lietuvos daugiausia koncentravosi į namų spalvinius sprendimus, istorinį miesto paveldą ir jo sugretinimą su informacine miesto sistema, taip pat pateikė mažosios architektūros (suoliukai, gatvės apšvietimo stulpai ir pan.) sprendimus.

Urtės Kraniauskaitės, Ugnės Dombrauskaitės ir Olgos Merkulovos pateiktus pasiūlymus ir daugiau akimirkų iš kūrybinių dirbtuvių galite pamatyti nuotraukų galerijoje. 

Aizputės savivaldybės puslapis

Nuoroda į Latvijos meno ir technologijų universiteto "RISEBA"puslapį