Rugsėjo 26 – spalio 4 d. Nidos meno kolonijoje jau devintąjį kartą vyko tarptautinės dizaino kūrybinės dirbtuvės „NewIDeA“, kurias organizavo Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Dizaino katedra (projekto vadovas doc. Andrejus Repovas).

Studentai ir dėstytojai iš Vilniaus dailės akademijos (Lietuva), Scuola Italiana Design (Paduja, Italija) ir Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku (Gdanskas, Lenkija) susitiko intensyviam ir bendram, savaitės trukmės, kūrybiniam darbui tam, kad jaunieji menininkai galėtų turimas teorines žinias pritaikyti praktikoje.

Įgyvendinant projekto užsakovo Lietuvos sporto centro viziją jaunieji kūrėjai turėjo išskirtinę galimybę įgyti komandinio, neakademinio darbo bei tarptautinio bendradarbiavimo patirties. Projekto metu kartu su dirbtuvių vadovais buvo mokomasi ne tik naujų darbo metodų, bet ir vystoma geriausių kūrybinių idėjų paieška bei jų plėtojimas neįprastoje darbo atmosferoje. Be intensyvios kūrybinės veiklos taip pat buvo numatytos ir neformalios kultūrinės veiklos, kurių metu buvo organizuojami susipažinimo ir tarpkultūriniai vakarai bei kūrybiškumo skatinimo sesija, taikant performanso meno metodus.

Projekto dirbtuvėse dalyvavo mentoriai iš trijų šalių: Beatrice Toffoletto (Scuola Italiana Design), Marta Urbańska (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku), Andrejus Repovas (VDA Kauno fakultetas), Egidijus Valentinavičius (VDA Kauno fakultetas), Martynas Lapas (VDA Klaipėdos fakultetas), Ieva Juknytė (iliustratorė, grafikos dizainerė), Vaida Tamoševičiūtė (performanso menininkė, VDA Kauno fakultetas).