Pavasario semestrą Dizaino katedros, Dizaino bakalauro studijų programos 1-4 kursų studentai pradėjo dešimties dienų trukmės kūrybinėmis dirbtuvėmis. Dalyviai buvo suskirstyti į tris mišrias komandas, kad dirbdami kartu, skirtingų kursų studentai tobulintų komandinio darbo įgūdžius, bei dalintųsi patirtimi ir padėtų vieni kitiems atskleisti savo stipriausias savybes.

Kūrybinių dirbtuvių metu, komandos įgyvendino Dizaino katedros socialinio partnerio dr. Daliaus Raškinio ir “Portugališko vyno ambasados” pateiktą užduotį – sukurti išskirtinius vyno aksesuarus: taures, vyno butelių laikiklius, kamščius, kamščiatraukius, dekanterius ir k.t.

“Portugališko vyno ambasada”, tai  vyno edukacijos centras ir parduotuvė, kurios pagrindiniai elementai – Portugališkas vynas ir Gurmaniški produktai.

Akcentuojant produkto unikalumą ir kuriant ne masinės gamybos prekę, studentai rinkosi ilgaamžes, tvarias medžiagas: sidabrą, bronzą, medį (ąžuolą), natūralų akmenį, stiklą, papildant brangakmenių ar gintaro inkrustacijomis.

Ieškodami produkto individualumo, studentai tyrinėjo simbolius ir įvaizdžius, reprezentuojančius Kauną, Lietuvą, siekė atskleisti gamtos grožį ir būdingas architektūros formas, Baltų simboliką.

Galutinių projektų pristatymuose pateikiamos, kolekcijos, kuriose vyrauja natūralios, Lietuvai būdingos medžiagos – medis, gintaras, akmuo. Puošybos elementuose atpažįstami Kauno architektūros elementai, gamtos objektų žemėlapiai, šiaudinių sodų ornamentika, baltiški simboliai įpinami ne tik į puošybinius, bet ir konstrukcinius elementus.

Tiek partneriai, tiek studentai liko patenkinti bendradarbiavimu. Dizaino katedra ir toliaus sieks plėtoti bendradarbiavimą su socialiniais partneriais, kad studentai turėtų kuo daugiau realių užsakymų, įgautų praktikos, susipažintų su darbo rinkos poreikiais

Kūrybinių dirbtuvių koordinatoriai:

Doc. Egidijus Valentinavičius ir lekt. Aistė Bankauskaitė.