Rugsėjo 3 - 4 dienomis Anykščiuose vyko „PAPER fest“ - kūrybinių industrijų festivalis, skirtas popieriaus menui. Festivalio dalyviai šiemet buvo kviečiami į popierių pažvelgti visai kitomis akimis ir per įvairias veiklas atrasti naujas šios medžiagos panaudojimo galimybes. Pasak Anykščių menų inkubatoriaus projektų vadovės Linos Rimkienės: „Popierių kaip šių metų pagrindinę temą paskatino pasirinkti ir tai, kad popierius – visiems prieinama medžiaga, ji leidžia gana paprastai įgyvendinti labai įvairias idėjas“.
Dviejų dienų kūrybiniame eksperimente dalyviai kartu su VDA KF Dizaino katedros studentais turėjo galimybę susipažinti ne tik su popieriaus lankstymo subtilybėmis bei medžiagos ypatybėmis, bet ir prisidėti prie bendros ekspozicijos individualiai kuriant savo darbą iš popieriaus. Dizaino programos vadovo doc. Egidijaus Valentinavičiaus kuruojamos III kurso studentės - Barbora Pučkoriūtė, Emilija Čibiraitė, Ieva Jančauskaitė, Sofija Orlovaitė, atsižvelgiant į temą, šiam festivaliui paruošė dvi kūrybinių dirbtuvių temas „Instaliacija“ ir „Objektas“.
Rugsėjo 3 d. festivalio „PAPER fest“ atidarymo metu svečiai taip pat buvo pakviesti į VDA Kauno fakulteto dizaino katedros vedėjo prof. Virgilijaus Trakimavičiaus parodą „Paryžius-Viena-Berlynas“.
Doc. Egidijus Valentinavičius pasakodamas apie parodą akcentavo, jog popieriaus panaudojimo galimybės yra itin plačios ir unikalios: „Kiekvienas darbas yra individualus ir kurtas rankomis, todėl kūriniai nėra tiražuojami, išlaiko savo unikalumą ir išskirtinumą“. Taip pat pasidžiaugta, jog šio festivalio metu Anykščiai savaitgaliui tapo mažąja Europos kultūros sostine, kadangi vaizdiniai sukurti iš popieriaus paremti miesto žemėlapiais.
 
VDA Kauno fakulteto dizaino katedros vedėjo prof. Virgilijaus Trakimavičiaus paroda „Paryžius- Viena-Berlynas“ ir „PAPER fest“ kūrybinių dirbtuvių metu sukurti darbai Anykščių menų inkubatoriuje bus eksponuojami iki spalio 3 d. Kviečiame apsilankyti.
 
Pranešimą parengė VDA KF komunikacijos skyrius.