Vilniaus dailės akademijos Vizualiųjų komunikacijų dizaino programos magistrantė Vestina Petrauskaitė išrinkta atstovauti Lietuvą ir VDA pasaulinėje socialinių inovacijų parodoje „Global Grad Show“, kuri kasmet rengiama Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose.

Tarptautinei dizaino bendruomenei Vestina pristatė magistro studijų baigiamąjį darbą „Sužaidybintas judėjimo negalios simuliacinis projektas „Kitonas“ skirtas visuomenės empatijai didinti. Virtualios realybės simuliacija“

Darbo vadovė prof. Aušra Lisauskienė, 2019 m.


Vestina apie parodos įspūdžius:

Maždaug prieš mėnesį man vienintelei teko garbė atstovauti Lietuvą ir Vilniaus dailės akademiją „Global Grad Show“ parodoje, vykusioje Dubajuje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tai jau ketvirtus metus rengiama socialinių inovacijų paroda, kurioje pristatomi studentų darbai iš viso pasaulio. Kasmet atrenkama 150 aukštųjų mokyklų absolventų darbų iš daugiau nei 45 šalių.

Labai džiaugiuosi galėjusi ir aš ten pristatyti savo magistrinį darbą - „Kitoną“. Kitonas - sužaidybinta judėjimo negalios simuliacija skirta visuomenės empatijai didinti.

Vidutiniškai per dieną mano virtualios realybės simuliaciją išbandydavo 25 žmonės. Rytai prasidėdavo su pulku vaikų, o vėliau prie testavimo prisijungdavo suaugę. Per savaitę susikaupė iš tiesų ne mažas skaičius, leidęs pasidaryti daug išvadų, kaip galėčiau patobulinti savo projektą ateityje. Labiausiai nustebino tai, jog žmonės galvodavo, jog norint neįgaliojo vežimėliu judėti pirmyn, reikia sukti ratus atgal, nors turėtų būti atvirkščiai. Smagu buvo stebėti jų atradimus, išgirsti pagyrimus bei sulaukti klausimo - „kada šią simuliaciją galima bus įsigyti online?“.

Iš esmės dalyvavimas šiame renginyje man davė daug pozityvo, vizualaus nustebimo, įkvėpimo. Taip pat suteikė galimybę susipažinti su kitais dizaineriais iš viso pasaulio ir jų sukurtomis, pasaulį keičiančiomis idėjomis. Nemažiau smagu buvo grįžti į vasaros sezoną bei pasižvalgyti po patį Dubajų (senąjį, esamą, būsimą Dubajų II), kuriame viskas kas didžiausia (akvariumas, šokantis fontanas, prekybos centras, dangoraižis ...).

Už išsiųsta paraišką dalyvauti, visokeriopą pagalbą ir palaikymą dėkoju Grafinio dizaino katedrai ir Dizaino inovacijų centrui.