Spalio 18 d. Frankfurto knygų mugėje Lietuvai buvo itin svarbi – Vilniaus dailės akademijos absolventė, grafikos dizainerė ir iliustruotoja Rasa Jančiauskaitė (2017 m. baigė Vizualiųjų komunikacijų dizaino magistrantūros studijas VDA Vilniaus fakulteto Grafinio dizaino katedroje) tarptautinei profesionalų publikai pristatė Bolonijos vaikų knygų mugės 2020-ųjų vizualinį identitetą!

Bolonijos vaikų knygų mugės vadovė Elena Pasoli kalbėdama apie Rasos Jančiauskaitės sukurtą naująjį vizualinį mugės stilių teigia, kad atrenkant kieno darbai atspindės Bolonijos knygų mugės stilių, komisija svarstė trijų menininkų darbus – greta Rasos svarstytos Japonijos bei Taivano iliustruotojų kandidatūros. Tačiau Bolonijos knygų mugės vadovė prisipažįsta, kad jau iš pat pradžių buvo aišku -  Rasa bus jų pasirinkimas.
 

Mes norėjome būti tikri, kad iš tiesų yra taip, tad komisija dar davė atrinktiems iliustruotojams užduočių, – pasakojo ji. Atlikus jas tapo aišku, kad lietuvė yra geriausias pasirinkimas. – Paprastai komisijos narių nuomonės nesutampa, jie diskutuoja, tačiau šį kartą buvo nuspręsta be jokių abejonių. Tai būna labai labai retai.

Bolonijos knygų mugės vadovė Elena Pasoli

Tai yra pirmas kartas, kai tokiai svarbiai kūrybinei užduočiai yra pakviesta grafinė dizainerė ir iliustruotoja iš Lietuvos. Bolonijos vaikų knygų mugės organizatoriai teigia neabejojantys, kad šis darbas Rasai Jančiauskaitei taps dideliu šuoliu į tarptautinį žinomumą vaikų knygų leidybos pasaulyje.