Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Interjero dizaino katedros absolventės Jurgita Stankūnaitė ir Laura Lėja Dovydaitienė laimėjo 1 vietą konkurse „Dizainas X. Rytojus - šiandien“. Interjero dizainerių kūrybinio dueto projektas ECRU NAMAI“ komisijos sprendimu pripažintas originaliausiu ir pažangiausiu iš 24 pateiktų projektų.

Apie projektą:

Mes įsitikinusios, kad atsižvelgiant į neseniai pasaulį pakeitusią pandemiją, kartu turi kisti ne tik mūsų darbo vieta bei įpročiai, bet ir erdvės, kuriose gyvename. Projekte atsiskleidžia esminiai mūsų dizaino principai: kontekstualumas, sprendinių nuoseklumas ir funkcionalumas. Namo plane akivaizdžiai išskirtos trys pagrindinės zonos: privati - poilsio erdvė; pusiau privati - laisvalaikio erdvė; vieša - darbo erdvė. Kuriant „Rytojus - šiandien“ namus, buvo svarbu organiškai įkomponuoti pandeminio ir po-pandeminio gyvenimo aspektus.

Jurgita Stankūnaitė ir Laura Lėja Dovydaitienė

„Juoda studija“

Jurgita Stankūnaitė ir Laura Lėja Dovydaitienė 2020 m. baigė Interjero dizaino bakalauro studijas ir tapo kūrybiniu duetu „Juoda studija“. Po studijų interjero dizainerės nusprendė išbandyti savo jėgas kuriant komandoje ir sudalyvauti STRUCTUM žurnalo organizuojamame konkurse.

 

Nors dėl pandemijos teko atidėti gyvus susitikimus, visas kūrybinis procesas, darbų paskirstymas ir vykdymas vyko (ir vyksta) nuotoliniu būdu. Dar iki konkurso brainstorm'inome kaip pandemija pakeitė mūsų gyvenimus, daug domėjomės kaip turėtų ir galėtų kisti interjerai, todėl konkursui nedvejodamos kūrėme namą, atitinkantį pandeminio ir po-pandeminio gyvenimo elementus.

Jurgita Stankūnaitė ir Laura Lėja Dovydaitienė

Jaunosios interjero dizainerės sutaria, jog šis laimėjimas yra pripažinimas, suteikiantis daugiau pasitikėjimo savimi, ir neabejotinai yra gera reklama. Virtualus vertinimo komisijos įvertinimas džiugina, tačiau kartu atšvęsti dizainerės dar neturėjo galimybės - intensyviai dirba ties naujais projektais.

Sveikiname absolventes!

Daugiau apie projektą