Jonės Virbickaitės darbas
 

Lietuvos Respublikos Prezidentų stipendijos – tai aukščiausio lygio studentiškų pasiekimų įvertinimas. Tebūna tai paskata toliau veržliai eiti akademinių iššūkių keliu.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė

Šiemet Lietuvos mokslų akademija, atlikusi pretendentų atranką, pasiūlė vardines Prezidentų stipendijas skirti 29 Lietuvos studentams, pasižymėjusiems puikiais akademiniais rezultatais bei aktyvia moksline veikla ir visuomenine veikla.

Šiemet Antano Smetonos stipendiją Vilniaus dailės akademijoje pelnė:

Indrė Urbelytė - VDA Dailės istorijos ir teorijos magistrantūros studijų programos 2 kurso studentė
 

Labai smagu sulaukti tokio svarbaus veiklos įvertinimo, padėsiančio užtikrinčiau dirbti pasirinktoje srityje. Žinoma, jo nebūtų be nuostabių mokytojų, draugų ir kolegų, kuriems esu dėkinga ir džiaugiuosi apdovanojimu kartu su jais. 

I. Urbelytė

Jonė Virbickaitė - VDA Architektūros vientisųjų studijų 5 kurso studentė
 

Per pastaruosius keturis metus Dailės akademijoje ne tik atradau architektūrą, bet sutikau ir daug savo darbais bei žiniomis įkvepiančių žmonių. Esu labai dėkinga turėdama galimybę su jais ir iš jų mokytis. Gauti prezidento Antano Smetonos stipendiją yra didelė garbė ir atsakomybė toliau nuosekliai mokytis, stengtis ir tobulėti.

J. Virbickaitė

Ignė Grikevičiūtė - VDA Skulptūros magistrantūros studijų programos 2 kurso studentė
 

Esu dėkinga gavusi vardinę A. Smetonos stipendiją, taip pat ir būdama kelyje, kuris neliko nepastebėtas. Kadangi savo kūryboje dažnai remiuosi trapiomis nežinomybės būsenomis, aštriu subjektyvumu, kvestionuojančiu tikrovių santykius ir šių dedamųjų komunikaciją, skiriama stipendija tarsi patvirtina, jog temos, kuriomis domiuosi, yra aktualios, o pats įvykis stiprina šaknis bei parodo, jog jos iš lėto besitvirtinančios, yra tinkamoje žemėje.

I. Grikevičiūtė

Gabiausiems aukštųjų mokyklų studentams kasmet numatoma iki trisdešimt vardinių stipendijų, pavadintų Jono Žemaičio (inžinerijos ir technologijos mokslų studijos), Algirdo Brazausko (socialinių, ugdymo, teisės, verslo ir viešosios vadybos mokslų studijos), Kazio Griniaus (gyvybė, sveikatos, veterinarijos, žemės ūkio, sporto mokslų studijos), Aleksandro Stulginskio (matematikos, informatikos, fizikos mokslų studijos) ir Antano Smetonos (menų ir humanitarinių mokslų studijos) vardais. Kandidatūras stipendijoms teikia aukštosios mokyklos, jas vertina Lietuvos mokslų akademijos ekspertai.

Prezidentų stipendijos skiriamos vieneriems studijų metams už gerus akademinius pasiekimus ir aktyvią mokslinę ir visuomeninę veiklą. Kandidatai stipendijoms atrenkami atsižvelgiant į mokymosi rezultatus, studijų, mokslinės ir meninės veiklos įvertinimus, dalyvavimą konkursuose, ekspedicijose, mokslinės praktikos projektuose, paskelbtus mokslo darbus ir kt.

Prezidentų vardines stipendijas siekiant pagerbti Lietuvos Respublikos prezidentus ir paskatinti geriausius Lietuvos studentus Švietimo ir mokslo ministerija įsteigė 1995 metais.