Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto Tapybos katedros absolventė Akvilė Malukienė „Nordic & Baltic Young Artist Award 2020" pelnė daugiausia publikos simpatijų! 

Jau penktą kartą vykusiame konkurse „Nordic & Baltic Young Artist Award 2020", šiemet dalyvavo 77 jaunieji menininkai iš Estijos, Suomijos, Latvijos ir Lietuvos, kurie iš viso pateikė beveik 300 darbų. Publikos simpatijos prizu apdovanota Akvilė Malukienė pelnė 500 eurų piniginį prizą.

Akvilė Malukienė - menininkė, gyvenanti ir dirbanti Vilniuje. 2013 m. Vilniaus dailės akademijoje (VDA) Vilniaus fakultete baigė tapybos bakalaurą, o 2020 m. baigė tapybos magistro studijas.

 

Man svarbu kūrybinės medžiagos pasirinkimas, kuris lemia kūrybos procesą ir vidinį poreikį kuo stipriau išgyventi kūrybiškumą. Manau, kad daug informacijos yra užkoduota pačioje medžiagoje. Kartais jaučiuosi taip lyg dirbčiau su fosilijomis. Tikriausiai tai paaiškina, kodėl man patinka tokie menininkai kaip Anselm Kiefer, Jean Dabuffet, Louis Borges, Kazuo Shiraga ar Pierre Soulages. Jų darbuose vyrauja stiprus materialumo, procesingumo, kūniškumo aspektas, kuris taip pat atsiliepia mano polinkiui eksperimentuoti su įvairiomis medžiagomis. Vaizdą ir jo sukūrimą suvokiu labai kūniškai, jausmingai, vaizdas yra tarsi antra oda, kūno pratęsimas. Man šis jausmas yra lyg būdas suvokti ir atskleisti save kaip moterį-menininkę. Fizinis paveikslo gimimas yra „įžeminimo“ veiksmas, kalbantis apie žemiškosios moters archetipą. Todėl vietoj įprasto teptuko su savimi pasiimu savo paveikslų plūgą. Vietoj dažų - molį. Kai dar intensyvesniame kūrybiniame procese noriu nuo savęs nuklijuoti ar nuplėšti kaukes, tai man primena savęs demaskavimo veiksmą, o kai to nebeužtenka, pradedu virti degutą. Kūrybiškumas tampa veiksmu kūryboje, dominavimo aktu.

Akvilė Malukienė

Kiti konkurso nugalėtojai: 
„Grand Prix“ - Kristine Krauze-Slucka (Latvija)
„Painter Award“ - Laura Vela (Latvija).

Tarptautinę konkurso komisiją sudarė: Anne Klontz (USA/Sweden konstfack), Anna-Kaisa Rastenberger (Helsinki Uniarts), Anni Anttonen (Helsinki Uniarts), Pire Sova (Estijos dailės akademija), Andra Orn (fNordic Baltic Art Center NOBA, contemporary art platform NOAR.eu), Andris Vitolinš (Latvijos dailės akademija) and  Marija Marcelionytė-Paliukė (Vilniaus dailės akademija).