Signatarų stipendijos laimėtojų gretose - ir Telšių fakulteto studentė Austėja Kryžanauskaitė

Dvi dešimtys aukščiausius konkursinius balus surinkusių pirmakursių, pasirinkusių studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, skatinami Signatarų stipendijomis. Stipendija skirta ir Vilniaus dailės akademijos (VDA) studentei Austėjai Kryžanauskaitei, pasirinkusiai metalo meno ir juvelyrikos studijų programą Telšių fakultete. Vyriausybė Signatarų stipendijas įsteigė 2018 m., siekdama pagerbti 1918 m. vasario 16-osios Lietuvos Nepriklausomybės Akto Signatarų atminimą ir paskatinti geriausius Lietuvos abiturientus studijuoti Lietuvos aukštosiose mokyklose.

Iš Vilniaus kilusi Austėja Kryžanauskaitė baigė Abraomo Kulviečio vidurinę mokyklą ir Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklą. Ji dėkinga savo mokytojams Vidui Garliauskui ir Vilijai Niauronytei, kurių dėka įgijo platų humanitarinį išsilavinimą ir surinko, anot Austėjos, everestinius balus stojimui į aukštąją mokyklą, taip pat ir dailininkui Linui Liandzbergiui, kurio pagalba bei taikli tapytojo akis prisidėjo prie aukščiausio darbų įvertinimo

Pirmakursės kelias į Akademiją buvo ilgas ir vingiuotas – per medicinos studijų ledynus ir skandinavistikos kalnynus, - šmaikštauja Austėja. Pakeliui pramokau danų kalbos ir vikingų istorijos. Jų užgrūdintus ginklus kalsiu Telšių fakulteto kalvėje ir dirbtuvėse, - apie gyvenimo vingius pasakoja Austėja.
 

Vilniaus dailės akademiją pasirinkau dėl keleto priežasčių. Pirmiausia dėl to, jog norėjosi rasti savo kelią ir pašaukimą, kurio, deja, nejutau ankstesnėse medicinos bei skandinavistikos studijose. Nuo mažens mėgau veiklą, reikalaujančią kruopštumo, todėl ir pasirinkau metalo meno ir juvelyrikos studijas. Nors dar tik pradėjau kurti pirmuosius darbus VDA Telšių fakulteto dirbtuvėse, tačiau pagaliau jaučiuosi atsistojusi į tinkamas vėžes. Gauti Signatarų stipendiją man didžiulė garbė. Tai milžiniškas įvertinimas ir paskata dėti dar daugiau pastangų studijuojant. Svajoju kurti Lietuvoje, tad gaudama šią valstybės stipendiją, galėsiu lengviau įgyvendinti savo svajonę.

Austėja Kryžanauskaitė

Sveikiname Austėją ir linkime jai geriausios kloties VDA!