Lapkričio 13 dieną, kūrybinių industrijų centre „Pakrantė“ buvo paskelbta 12-oji „Jaunojo tapytojo prizas“ laimėtoja, kuria tapo - Vilniaus dailės akademijos (VDA) Vilniaus fakulteto II kurso tapybos magistrantūros studentė - Elena Antanavičiūtė
 

Tapyba man yra būdas pasakoti istorijas ir komunikuoti. Gal taip yra dėl pasitikėjimo, kuriuo vedina pasirinkau tapybą iš visų meno formų, bet kiek galiu prisiminti, man tai visada patikdavo, ir manau, kad tai man tinka. „Jaunojo tapytojo prizas“ yra puiki galimybė pamatyti savo žodžius bendraamžių žodžių kontekste. Gyvenimiška patirtis atnešė motyvų į mano darbus ir aš dėl to labai džiaugiuosi.

Elena Antanavičiūtė*

 

Žiuri įvertino itin asmenišką menininkės kalbėjimą apie kūniškumą bei lytiškumą. Tai yra vyraujančios temos šiuolaikinėje visuomenėje, tačiau tapytojai pavyksta kalbėti apie jas neideologizuojant, per asmeninę, nuoširdžią prizmę.

Vienas iš konkurso organizatorių, tapytojas Vilmantas Marcinkevičius*

*versta iš anglų kalbos.

Šiais metais projekto XII „Jaunojo tapytojo prizas“ laimėtoja apdovanota dviejų mėnesių rezidencija SIM meno rezidencijų centre Reikjavike, (Islandija), 2000 eurų finansine premija ir galimybe surengti solo parodą „Pamėnkalnio“ galerijoje, Vilniuje. Vis dėlto bene reikšmingiausia dovanos dalis - Elenos 

Antanavičiūtės darbas bus įtrauktas į Lietuvos Nacionalinio dailės muziejaus tapybos rinkinį, saugomą Nacionalinėje dailės galerijoje.

Šiais metais projekte dalyvavo 85 menininkai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Po tarpinio balsavimo buvo išrinktas finalininkų penkioliktukas: Donata Minderytė / LT; Sonata Riepšaitė / LT; Samanta Augutė / LT;  Adelė Liepa Kaunaitė / LT; Alvīne Bautra / LV; Martina Kryževičiūtė / LT; Līga Kalniņa / LV; Laura Aizporiete / LV; Kazimieras Brazdžiūnas / LT; Kaur Mäepalu / EE; Kadi Reintamm / EE; Justīne Seile-Urtāne / LV; Dominykas Sidorovas / LT; Elija Grybytė / LT.

Pagrindinio prizo laimėtoją išrinko visame pasaulyje žinomi meno profesionalai: Jean-Max Colard, menotyrininkas, parodų kuratorius ir literatūros mokslininkas, Centre Pompidou the Talk Program ir naujos online Centre Pompidou school vadovas, Prancūzija; Liina Raus, galerininkė, jaunų menininkų kūrybą skatinančios ir palaikančios galerijos Kogo galerii vadovė, kolekcininkė, Estija; Jānis Avotiņš, vienas ryškiausių šiuolaikinių latvių menininkų, tapytojas, surengęs parodas Saatchi Gallery, Galerie Rüdiger Schöttle; Lina Lapelytė, menininkė, muzikantė ir kompozitorė, 2019 m. apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija bei Venecijos meno bienalės „Auksiniu liūtu“ už operą-performansą „Saulė ir jūra (Marina)“ (kartu su R. Barzdžiukaite ir V. Grainyte), Lietuva; Vilmantas Marcinkevičius, tapytojas, JTP iniciatorius, Lietuva.

12-ojo „Jaunojo tapytojo prizas“ apdovanojimų ceremonija

Parodą, laikantis visų numatytų saugumo ir registracijos priemonių, bus galima aplankyti atskirai užsiregistravus iki gruodžio 7 d., kūrybinių industrijų centre „Pakrantė“, Vaidilutės g. 79, Vilnius.