Apie krosnį yra sakoma, kad vasarą ji – molis, o žiemą – brolis. Mūsų keramikams – molis yra brolis, o krosnis – tiek vasarą, tiek žiemą - jų draugė ir didžiausia kūrinių vertintoja. Kviečiame jus į kūrybinį nuotykį, kuriame ne tik kursite bei varžysitės su fizikos ir chemijos jėgomis, bet ir savo kūriniuose gebėsite suvaldyti visus gamtos pradinius elementus: žemę, vandenį, orą, ugnį bei mintį!

„VDA Keramikos programa – išskirtinė ir vienintelė tokia universitetinė programa Lietuvoje. Ją pamėgo ne tik mūsų šalies, bet ir studentai iš svetur“, - sako Vilniaus fakulteto Keramikos katedros docentas Rokas Dovydėnas, pabrėždamas, kad keramikos paslapčių juos mokos geriausi Lietuvos ir užsienio keramikos profesionalai. „Pasirinkę šią studijų programą, nuosekliai mokysitės kompozicijos, medžiagų savybių, taip pat ir skulptūros, piešimo, tapybos, nes keramika visada balansuoja tarp dizaino ir meno, kūrybos ir amato, kartojimo ir atradimo, - teigia R. Dovydėnas.

Dėstytojui antrina ir keramikos studentės Emilija Griciūtė bei Vytautė Latožaitė. „Nuostabu, kad studijų procese galiu naudotis skirtingomis technologijomis, nuo molių, jų dekoravimo galimybių iki autentiško raku degimo. Kuriame glazūras, mokomės dirbti su krosnimis ir kaip teisingai išdegti darbus, kad šie spindėtų ir nevirstų šukių krūvele“, - apie keramikos studijas pasakoja Emilija. O Vytautei gerą įspūdį palieka kūrybinė laisvė ir aiški studijų kryptis. Čia viskas, kaip ir pats molis yra arti žemės, imi, kuri ir džiaugiesi“, - sako studentė.

Emiliją ir Vytautę žavi visa keramikų bendruomenė bei puikus ir konstruktyvus studentų bei dėstytojų bendradarbiavimas. Studentės sako, kad pasirinkus keramikos studijų programą, nuobodžiauti neteks, bet ir nereikės aklai kalti informacijos. Žinios, anot merginų, įgyjamos palaipsniui, jas aptariant su dėstytojais ar bandant praktiniu būdu. Merginos sako, kad šioje VDA studijų programoje, dėstoma tik tai, ko reikia šiuolaikinei keramikai. Pasak Emilijos ir Vytautės, atmosfera Katedroje – puiki, studentai ir jų darbai – branginami. Pasak jų, net ir peržiūrų metu dėstytojai vengia tiesmukos kritikos, o esant reikalui, studentui pasiūloma bandyti kitaip pažvelgti į savo kūrybą.

R. Dovydėnas džiaugiasi, kad keramikos studijų programos absolventai sėkmingai įsitvirtina meno pasaulyje arba versle, dalis jų tęsia studijas magistrantūroje, o vėliau ir doktorantūroje. Keramika teikia daug kūrybinio džiaugsmo ir galimybių, svarbu nebijoti, svajoti ir kurti.

Norite tapti keramikos burtininku ar žied(im)ų valdovu????? Kviečiame studijuoti keramiką Vilniuje, stojamasis egzaminas (pokalbis) jau - birželio 29d.