Spaudos centro galimybės

Spaudos centro paslaugomis gali naudotis ir atsispausdinti savo kūrybos darbus tik Vilniaus dailės akademijos studentai ir dėstytojai studijų proceso tikslais. Spaudos centre už paslaugas yra atsiskaitoma tik banko kortelėmis.

Spaudos centre teikiamos šios paslaugos, kurios yra mokamos:*

 • spausdinimas mažų ir didelių formatų ant įvairaus popieriaus, fotopopieriaus, lipnių plėvelių;
 • įrišimas įvairių dydžių spirale;
 • laminavimas;
 • figūrų pjaustymas / ploteriavimas iš lipnių plėvelių pagal pateiktus failus;
 • apvalių ženkliukų ir magnetukų gaminimas pagal pateiktą piešinį;
 • lipnios plėvelės paklijavimas ant kartono ir kitų kietų lakštų;
 • objektų spausdinimas 3D spausdintuvu pagal pateiktą 3D brėžinį.  

*Paslaugos yra mokamos pagal patvirtintus laikinus įkainius.

Spaudos centre studentai ir darbuotojai gali patys savarankiškai atlikti šias paslaugos, kurios yra nemokamos:

 • skenuoti dokumentus dydžio iki A3 formato;
 • pjaustyti popierių bei kartoną maketiniu peiliuku ant pjaustymo kilimėlio arba rankine pjaustykle ir rankine giljotina;
 • paklijuoti lipnią plėvelę ant kartono;
 • biguoti popierių (daryti lenkimo liniją);
 • perforuoti popierių;
 • suapvalinti lapų kampus;
 • išmušti skyles.

Spaudos centre naudojama įranga:

 • Daugiafunkcinis spausdintuvas Xerox Altalink C8135
  Atliekama yra lazerinė spauda, naudojant sausą tonerį, taip pat kopijavimas ir skenavimas. Galima spausdinti ant lapų dydžio nuo A4 iki SRA3 formato (mažesni formatai gali būti kombinuojami į vieną didesnio formato lapą), yra galimybė spausdinti ant prailgintų lapų („banner“). 
  Tekstinių dokumentų ir linijinių brėžinių nespalvoto spausdinimo įkainiai (įvertintas ploto padengimas iki 15%).
 • Plačiaformatis spausdintuvas Epson Stylus Pro 9900
  Atliekama yra aukštos kokybės spauda, naudojant vandens pagrindu pigmentinius rašalus. Spausdinimą galima atlikti ant ritininio arba lakštais popierio. Spaudos dydis galimas nuo A3 formato iki norimo dydžio, kurio spaudos maksimalus plotis galimas 0,61 m arba 1,10 m, priklausomai nuo pasirinkto ritininio popieriaus pločio. Atlikta spauda su vandens pagrindu pigmentiniais rašalais nėra atspari lauko sąlygoms. Yra galimybė atlikti spaudą ant kitokios rūšies popieriaus, pasirenkant iš katalogo (teirautis iš anksto Spaudos centre).
  Plačiaformačio spausdinimo įkainiai.
 • Kontūrinė pjaustyklė GCC Puma IV LX
  Atliekamas yra figūrų išpjaustymas pagal vektorinį kontūrą iš lipnių plėvelių. Yra galimybė pagal kontūrą išpjauti spausdintus lipdukus. Maksimalus lipnios plėvelės darbinis plotis 59 cm, maksimalus ilgis 100 cm. Spausdintų lipdukų išpjaustymo maksimalus darbinis plotas yra mažesnis dėl registracijos žymių.
  Paskaičiuota kaina yra vidutinio dydžio elementams (pavyzdžiui 4,5 cm aukščio raidės). Galutinė kontūrinio pjaustymo kaina priklauso nuo vektorinio kontūro sudėtingumo.
  Kontūrinio pjaustymo įkainiai.
 • 3D spausdintuvas Flashforge Dreamer ir 3D spausdintuvas Prusa I3 MK3s+
  Spausdinimas atliekamas, naudojant lydomosios gijos gamybos technologijas ir termoplastikus.
  3D spausdintuvo Dreamer maksimalus darbinis tūris (23 x 15 x 14) cm, ilgis x plotis x aukštis. Spaudos centre naudojamos šios medžiagos: plastikai PLA, TPU.
  3D spausdintuvo Prusa I3 MK3s+ maksimalus darbinis tūris (25 x 21 x 21) cm, ilgis x plotis x aukštis. Spaudos centre naudojamos šios medžiagos: plastikai PLA, PETG, TPU.
  Yra galimybė užsakyti kitokios rūšies plastikų (teirautis iš anksto Spaudos centre).
  Faktinė 3D spausdinimo kaina priklauso nuo medžiagos rūšies, pageidaujamų spausdinimo parametrų (sluoksnio aukščio, sienų storio, vidaus tankumo) ir objekto sudėtingumo.
  3D spausdinimo įkainiai.
 • Dvi rankinės popieriaus pjaustyklės KW Trio
  Skirtos pjaustyti popierių, puskartonius ir plonas plėveles. Viena pjaustykle galima atlikti maksimalų pjūvio ilgį iki 50 cm, o kita  pjaustykle galima atlikti maksimalų pjūvio ilgį iki 132 cm.
 • Rankinė giljotina Ideal 1100
  Skirta pjaustyti popierių, puskartonius, plonus kartonus. Maksimalus pjūvio ilgis 110 cm.
 • Segiklis Angraf X-14
  Skirtas susegti popierių metalinėmis kabėmis. Galima susegti vienu metu iki 20 vnt plono popieriaus lapų.
 • Rištuvai spirale Renz SRW 360 ir Opus Bono Plus
  Skirti pramušti skyles lapuose ir surišti lapus spirale. Naudojamos metalinės arba plastikinės spiralės. Maksimalus perforuojamas ilgis: Renz – 36cm, Opus – 30cm. Maksimalus surišamų plonų lapų kiekis 510 vnt.
  Įrišimo įkainiai.
 • Bigatorius – perforatorius Cyklos GPM 315
  Skirtas įspausti lenkimo liniją arba iškirsti perforaciją popieriaus lapuose. Darbinis ilgis 31,5 cm, bigavimui galima naudoti popierių iki 400 gsm, perforavimui – 250 gsm.
 • Kampų apvaliklis Warrior 21144
  Skirtas suapvalinti popieriaus, kartonų, laminuoto popieriaus ir kai kurių minkštų plastikų kampus. Yra kelių spindulių peiliai bei skylių mušimo peilis. Maksimalus kertamo pluošto storis 10 mm.
 • Ženkliukų ir magnetukų gaminimo presas Badge Maker 900 Flexi
  Skirtas yra 59 mm skersmens ženkliukams ir magnetukams pagaminti. Spausdinama grafika turi būti 69 mm skersmens. Komplekte yra pjautukas, padedantis išpjauti tinkamo dydžio atspausdintos grafikos apskritimus.
  Ženkliukų ir magnetukų pagaminimo, su įskaičiuota spauda, įkainiai.
 • Didelio formato šaltas laminatorius Kaltlaminator
  Skirtas yra lipnių plėvelių paklijavimui ir atliktos spaudos ant lipnios plėvelės paklijavimui arba laminavimui ant lygių paviršių – tai popierius, kartonas, PS/PVC putų plokštės, plastikinės plokštės, o sunkūs pagrindai, kaip akmens masės plokštės, netinka. Šiuo laminatoriumi galima greitai atlikti paklijavimą ant pagrindo, be raukšlių ar rankų nubraižymo žymių.
  Galima užklijuoti ne tik lipnią plėvelę, bet ir skaidrų laminatą ant spaudinio tam, kad spaudinys įgytų padidintą atsparumą vandeniui, purvui, lauko sąlygoms (dėl laminato kainos teirautis Spaudos centre). Maksimalus pagrindo storis apie 10 mm, plotis – 73 cm. Pagrindas, ant kurio reikia klijuoti, yra atsineštas užsakovo.
  Laminavimo įkainiai.

Planuokite savo laiką paslaugoms atlikti, Jūs turite galimybę tam iš anksto rezervuoti laiką, bet ne vėliau, kaip 1 dieną prieš. Registracijos lapai yra pakabinti ant Spaudos centro durų.

Kai kurias priemones studentams ir darbuotojams, mokantiems jomis tinkamai naudotis, galima išduoti išsinešimui, tai registruojant inventoriaus išdavimo žurnale, pasirašytinai.

Dėl konsultacijos ir iškilusių klausimų galite kreiptis į Spaudos centro specialistą Artūrą Pagalį el. paštu arturas.pagalys@vda.lt